O femeie de 60 de ani, din județul Mureș, a murit după ce a fost infectată cu COVID-19, numărul decedaților din România ajungând la 210. Pe 1 aprilie, aceasta a început să aibă febră, stare de astenie accentuată, cefalee și durere toracică. A fost internată pe 5 aprilie în Spitalul Județean Tg.Mures, în UPU-SMURD, iar apoi a fost transferată la Spitalul Municipal Sighișoara.
Pe 6 aprilie a venit și confirmarea că are coronavirus, iar pe 7 aprilie a murit. Femeia suferea și de o boală cardio-vasculara, HTA.
![](https://i0.wp.com/www.botosaninews.ro/wp-content/uploads/2018/11/linie-despartitoare.jpg?fit=232%2C26&ssl=1)