FC Botoșani, egal norocos în fața FCSB

FC Botoșani a obținut un punct în partida de sâmbătă seară contra vicecampioanei FCSB, după un egal, 2-2 (1-2) obținut pe Stadionul Municipal din Botoșani.

Dugandzic a deschis scorul în minutul 5, însă bucureștenii au egalat în minutul 12 prin Man. Ulterior, în ultimul minut de prelungiri, Man aduce FCSB în avantaj.

După pauză, Dugandzic aduce golul egalizator pentru FC Botoșani, devenind astfel golgheterul care înscrie șase goluri în cinci meciuri.

FC Botoșani: Hankic – Haruț, Chindriș, Șeroni, Țigănașu – E. Papa, J. Rodriguez – Ashkovski, Carlone, Keyta – Dugandzic. Antrenor: Marius Croitoru
Rezerve: Pap, Patache, Holzmann, Cascini, Ed. Florescu, Ebenhofer, Cîmpanu.

FCSB: Bălgrădean – Crețu, Miron, Nedelcu, Panțâru – Olaru, Ov. Popescu, Tănase – Man, Ad. Petre, Fl. Coman. Antrenor: Bogdan Vintilă
Rezerve: A. Vlad, L. Filip, Moruțan, Momcilovic, I. Vînă, Oaidă, A. Popa