FC Botoșani i-a învins la scor pe rușii de la FC Ahmat Groznîi. VIDEO cu întreg meciul din Antalya

fc botosani -antalyaLuni, a avut loc al patrulea amical al iernii din cantonamentul din Antalya. FC Botoșani a întâlnit formația din prima ligă rusă FC Akhmat Groznîi câștigând cu scorul de 3-1. Golurile botoșănenilor au fost marcate de Marko Dugandzic în minutele 15 și 39 și 90+3 (pen.) care a ajuns la cinci goluri din sase marcate în cantonamentul din Antalya, iar rusii au marcat prin Kadyrov în minutul 58.

Echipa de start:

Pap – Harut, Miron, Chindris, Țiganasu – Rodriguez, Cascini – Ebenhofer, Ashovski, Ofosu – Dungandzic

În ultima partidă de verificare botoșănenii va întâlni formația Spartak Trnava, miercuri, 22 ianuarie de la ora 15.00.