FC Botoșani, la prima înfrângere din acest an. Cine a învins-o pe echipa lui Croitoru în Antalya!

FC Botoșani a disputat joi al doilea amical al iernii în cantonamentul din Antalya. Roș-alb-albaștri au pierdut cu scorul de 1-2 în fața liderului ligii 1 din Polonia, Legia Varșovia.

Golul botoșănenilor a fost înscris de atacantul Marko Dugandzic din lovitură de pedeapsă în minutul 68, Jose Kante realizând o dublă pentru polonezi în minutele 55 și 86.

FC Botoșani: Hancik – Harut, Miron, Chindris, Țigănașu – Rodriguez, Cascini – Târșa, Ashhovski, Ofosu – Dugandzic

Legia: Majecki – Stolarski, Lewczuk, Wieteska, Rocha, Martins, Guilia, Novikovas, Luquinhas, Cholewiak, Kostorz.

În primul amical, elevii lui Marius Croitoru au învins echipa din prima liga din Ungaria, FC Paksi, cu scorul de 2-1.