Pas greșit făcut de FC Botoșani. A ratat, la Clinceni, șansa de a intra în zona de play-off

FC Botoșani a făcut, sâmbătă, doar egal cu Academica Clinceni și a ratat șansa de a urca pe locul șase în clasament, ultimul care asigură prezența în play-off.

Echipa lui Marius Croitoru a făcut doar 1-1 (0-0) pe terenul Clinceniului, după ce Ofosu a deschis scorul în minutul 53, iar ilfovenii au egalat prin Sut în minutul 80.

În aceste condiții, Botoșaniul a egalat la puncte formația Gaz Metan Mediaș, care are un meci mai puțin disputat.

Academica Clinceni: Vâlceanu – G.Matei, Răuță, Partiche, Pîrvulescu  – Cebotaru – Achim, Șut, Buziuc, Ion – Vojtus
Rezerve: Ureche, Dobrescu, Merloi, Dumitru, Popescu, Deretti, B. Ilie
Antrenor: Ilie Poenaru

FC Botoșani: Pap – Haruț, Miron, Chindriș, Țigănașu – Papa, Rodriguez – Ashkovski, Ongenda, Roman – Ofosu
Rezerve: Hankic, Patache, Moescu, Florescu, Moussa, Ebenhofer, Keyta
Antrenor: Marius Croitoru