Victorie importantă pentru FC Botoșani. A învins acasă CFR Cluj

FC Botoșani a obținut, duminică seară, o victorie importantă pe teren propriu. Echipa lui Marius Croitoru a învins cu scorul de 2-1 (1-1) campioana CFR Cluj, într-un meci din etapa a 20-a a Ligii 1.

Botoșaniul a deschis scorul în minutul 14 prin Ashkovski, însă s-a văzut egalat în minutul 21, după un gol cu capul înscris fără marcat de Pereira. Golul victoriei a fost marcat de Roman, care a trimis spectaculos cu capul după o centrare venită de pe partea stângă de la Țigănașu.

FC Botoșani: Pap – Haruț, Miron, Chindriș, Țigănașu – Rodriguez, Papa – Roman,  Ebenhofer, Ashkovski – Ofosu. Antr. Marius Croitoru.

Au mai jucat: Patache, Keyta și Moussa

CFR Cluj: Collado – Peteleu, Cestor, Vinicius, Pașcanu – Itu, Hoban, Djokovic – M. Pereira, Rondon, Golofca. Antr. Dan Petrescu.

Au mai jucat: Păun, Petrila și Costache