Victorie importantă! FC Botoșani a bătut Viitorul în Liga 1

FC Botoșani a învins, luni seară, cu scorul de 1-0 (1-0) pe Viitorul Constanța într-un meci contând pentru etapa a 18-a a Ligii 1 de fotbal.

Singurul gol al formației lui Marius Croitoru a fost marcat de Ongenda în minutul 17. Acesta a transformat un panalty obținut de Mihai Roman, care a fost faultat în careu de portarul constănțean Căbuz.

Meciul a început cu o întârziere de 10 minute, din cauza ninsorilor care au afectat Stadionul Municipal.

FC Botoșani: E. Pap – Patache, Haruț, Chindriș, Țigănașu – Papa, Rodriguez – Ashkovski, Ongenda, M. Roman I – Ofosu. Antrenor: Marius Croitoru
Au mai jucat Ebenhofer,  Moussa și Holzmann.

FC Viitorul: Căbuz – Mladen, Țîru, Ghiță, De Nooijer – Artean, V. Achim, Iacob – Houri – Rivaldinho, L. Munteanu. Antrenor: Gheorghe Hagi
Au mai jucat: C. Matei, Ciobanu și Boboc