Botoșănean implicat într-un accident spectaculos! Două mașini s-au ciocnit, apoi una s-a răsturnat, iar cealaltă a ajuns în șanț

30 noiembrie 2019

Foto: Stiri de Cluj

Un botoșănean a fost implicat într-un accident spectaculos. Un accident de circulație în care au fost implicate două autoturisme s-a produs sâmbătă dimineață între Gherla și Dej. Un conducător auto de 59 de ani, din comuna Mintiul Gherlii, județul Cluj, a derapat si a pătruns pe contrasens, unde a intrat în coliziune cu un alt autoturism condus regulamentar din sens opus de un barbat de 51 de ani, din Dorohoi, județul Botoșani, scrie stiridecluj.ro. Coliziunea a fost laterală, iar, ulterior acesteia, ambele autoturisme au parasit partea carosabilă pe partea dreaptă a drumului pe sensul de mers, Gherla-Dej, fiind avariată și o conductă de gaz.

Au fost alertate o autospecială și un echipaj SMURD din Detașamentul de Pompieri Dej. Salvatorii au găsit la locul evenimentului un autoturism ieșit în șanțul de colectare a apelor pluviale de pe marginea carosabilului și unul răsturnat.

Ocupanții erau ieșiți din acestea. Doi bărbați au refuzat consultul echipajului SMURD.

O conductă de gaz a fost ruptă ca urmare a accintenului rutier și a fost oprită scurgerea de către pompieri până la sosirea echipei furnizorului de utilități.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia