Anunț! Urban Serv SA informează populația de la case cu privire la programul de colectare a deșeurilor selective

Societatea comercială Urban Serv SA informează populația de la case cu privire la programul de colectare a deșeurilor colective. Programul este valabil doar pentru municipiul Botoșani și este stabilit pentru fiecare săptămână în parte.

Astfel, mașinile societății de salubrizare din Botoșani vor merge, începând cu ora 7.00, din casă în casă pentru a colecta deșeurile din plastic sau metal (doze de aluminiu).

Iată „ PROGRAMUL DE COLECTARE A DEȘEURILOR SELECTIVE – DE LA GOSPODĂRII INDIVIDUALE – (CASE) , PENTRU MUNICIPIUL BOTOȘANI”: 

COLECTAREA DESEURILOR SELECTIVE DIN HÂRTIE & CARTON
 ÎN SĂPTĂMÂNILE 2  SI  4 ALE FIECĂREI LUNI 
Luni Marți Miercuri
1 1 Mai 1 Al. Zimbrului  1 Alexandru cel Bun
2 Al. C-tin Draxin 2 Albina 2 A.T. Laurian
3 Al. C-tin Iorgulescu 3 Aleea Dochia 3 Al. Humulești
4 Al. Călugăreni 4 Aleea Ghe. Hasnaș 4 Aleea Alunis
5 Al. Împărat Traian 5 Aleea Iazului 5 Aleea Dimitrie Lemnea
6 Al. Ludovic Dauss 6 Aleea N.N. Rautu 6 Aleea Graur
7 Al. Sf. Ioan Iacob Hozevitul 7 Alexandru Donici 7 Aleea Grigore Ghica
8 Aleea Dumbrava Rosie 8 Andrei Mureșanu 8 Aleea Macului
9 Aleea Dumbrăvița 9 Barbu Lăzăreanu 9 Aleea Marcel Olinescu
10 Aleea Elefterescu 10 Botoș 10 Aleea Porumbelului
11 Aleea Florilor 11 Bucium 11 Aleea Prunilor
12 Aleea Gradinarilor 12 Bujor 12 Alunis
13 Aleea Ion Istrati  13 Carămidari 13 Anastasie Bașotă
14 Aleea Lebada 14 Carmen Sylva 14 Armeana
15 Aleea Luizoaia 15 Cașin 15 Baciului
16 Aleea Petalelor 16 Cernavodă  16 Carpați
17 Aleea Sf. Nicolae 17 Ciobanului 17 Col. Tomoroveanu
18 Ana Ipătescu 18 Cișmea 18 Crizantemelor
19 Artur Enasescu 19 Codrului 19 Dumitru Furtună
20 B-dul Mihai  Eminescu  20 Crinilor  20 Furtunii
21 Călugăreni 21 Drumul Tătarilor 21 Grăniceri
22 Cronicar Neculce 22 Dragoș Vodă 22 I. Creangă
23 Cuza Voda 23 Eroilor 23 I.L. Caragiale
24 Doboșari 24 Eternității 24 Iacob Iacobovici
25 Dreptatii 25 Fluierași   25 Ion Missir
26 Dubalari 26 George Cojbuc 26 Macului
27 Elena Rareș 27 Grigore Antipa 27 Marchian
28 Frunzelor 28 Havuzului 28 Mărăști
29 Gen. Mociulschi 29 Humăriei 29 Mărului
30 Grigorie Vieru 30 Militari 30 Miron Costin
31 Grivița 31 Moara de Foc 31 Mobilei
32 Hatman Arbore 32 Muncel 32 Nicolae Pisoschi
33 I. Maniu  33 Mușat Vodă 33 Nucilor
34 I.C. Brătianu 34 Nicolae Grigorescu  34 O. Băncilă
35 I.P. Darie 35 Nicolae Leon 35 Peco
36 Independenței 36 Ostașului 36 Prunilor
37 Ion Pillat 37 Palmas 37 Războieni
38 Izvoarelor 38 Parcul Tineretului 38 Rediu (capăt)
39 Împ. Traian  39 Plopilor 39 Ștefan Luchian
40 Lalelelor 40 Pod de Piatra 40 Tulbureni
41 Libertății 41 Popa Șapcă 41 Tulbureni Alfa Land (Al.Pajistei)
42 Logofat Tăutu 42 Pușkin   42 Tunari
43 Luminii 43 Sălciilor 43 Vasile Conta
44 Miorița 44 Săvenilor    
45 Peneș Curcanu 45 Sitnei    
46 Popăuți 46 Smardan    
47 Poporului 47 Stefăniță Vodă    
48 Progresului 48 Valter Mărăcineanu    
49 Rozelor 49 Vulturului     
50 Scurta        
51 Stegari        
52 Ștefan cel Mare        
53 Tomis        
54 Tudor Vladimirescu        
55 V. Alecsandri        
56 Vâlcelei        
57 Vânători        
58 Verona        
59 Vornic Boldur        
60 Zimbrului        
Joi Vineri
1 1 Decembrie 1 Al. Castanilor
2 A. Adamiu 2 Al. Doi Brazi
3 Aleea Decebal 3 Al. Gen. Dumitru Vasiliu
4 Aleea Dimitrie Cantemir 4 Al. Irișilor
5 Aleea Gh. Avramescu 5 Al. Magnoliilor
6 Aleea Liceului 6 Al. Mitropolit Ghiorghian
7 Aleea Margaretelor 7 Aleea  cu Tei
8 Aleea Slt. Ion Frunzetti 8 Aleea Amurgului
9 Aleea Stejari 9 Aleea C-tin Piliuță
10 Aleea Trandafirilor 10 Aleea Cronicarilor
11 Aleea Viorelelor 11 Aleea Eliberarii
12 Armoniei 12 Aleea IC Brătianu
13 Austrului 13 Aleea Ilie Ciolac
14 C. Națională  14 Aleea Kogălniceanu
15 Cornișa 15 Aleea Scolii
16 Ghe. Filipescu 16 Aleea Teoctist Arapașu
17 Ghiocei 17 Aleea Teodor Calimachi
18 Ion Simionescu 18 Aleea Trei Coline
19 Irișilor 19 Aleea Victor Tufescu
20 Manolești 20 Berzelor
21 Maramureș 21 Bradului 
22 N. Iorga  22 Bucovina
23 N. Sofian 23 Busuiocului
24 Neculai Sofian 24 Caisului
25  O. Onicescu 25 Cireșoaia
26 P. Rareș  26 Cireșului
27 Pacea  27 Cornului
28 Petru Maior 28 D. Bolintineanu
29 Piata 1 Decembrie 29 D. Ralet
30 Prieteniei 30 Fântânilor
31 Simion Bărnuțiu 31 G. Enescu 
32 Spătar Milescu 32 Grigore Ureche
33 str. M. Eminescu 33 Liliacului
34 Teatrului 34 M. Kogălniceanu      
35 Trandafirilor 35 Maior Ignat
36 V. Lupu  36 Maxim Gorki
37 Vârnav 37 Mihail Sorbul
38 Veteranilor 38 Oituz
39 Victoriei  39 Paraul Rece
    40 Pârâului
    41 Posta Veche
    42 Preot Cleopa Ilie
    43 Radu Mihnea
    44 Roșiori
    45 Sarmizegetusa
    46 Sergiu Iacovlov
    47 Șoseaua Iașului
    48 Teilor
    49 Transilvaniei
    50 Unirii
    51 Viilor
    52 Zefirului
    53 Zorilor
COLECTAREA DESEURILOR SELECTIVE DIN HÂRTIE & CARTON
 ÎN SĂPTĂMÂNILE 2  SI  4 ALE FIECĂREI LUNI 
ZILELE SAPTAMANII
Luni Marți Miercuri Joi Vineri
1 1 Mai 1 Al. Zimbrului  1 Alexandru cel Bun 1 1 Decembrie 1 Al. Castanilor
2 Al. C-tin Draxin 2 Albina 2 A.T. Laurian 2 A. Adamiu 2 Al. Doi Brazi
3 Al. C-tin Iorgulescu 3 Aleea Dochia 3 Al. Humulești 3 Aleea Decebal 3 Al. Gen. Dumitru Vasiliu
4 Al. Călugăreni 4 Aleea Ghe. Hasnaș 4 Aleea Alunis 4 Aleea Dimitrie Cantemir 4 Al. Irișilor
5 Al. Împărat Traian 5 Aleea Iazului 5 Aleea Dimitrie Lemnea 5 Aleea Gh. Avramescu 5 Al. Magnoliilor
6 Al. Ludovic Dauss 6 Aleea N.N. Rautu 6 Aleea Graur 6 Aleea Liceului 6 Al. Mitropolit Ghiorghian
7 Al. Sf. Ioan Iacob Hozevitul 7 Alexandru Donici 7 Aleea Grigore Ghica 7 Aleea Margaretelor 7 Aleea  cu Tei
8 Aleea Dumbrava Rosie 8 Andrei Mureșanu 8 Aleea Macului 8 Aleea Slt. Ion Frunzetti 8 Aleea Amurgului
9 Aleea Dumbrăvița 9 Barbu Lăzăreanu 9 Aleea Marcel Olinescu 9 Aleea Stejari 9 Aleea C-tin Piliuță
10 Aleea Elefterescu 10 Botoș 10 Aleea Porumbelului 10 Aleea Trandafirilor 10 Aleea Cronicarilor
11 Aleea Florilor 11 Bucium 11 Aleea Prunilor 11 Aleea Viorelelor 11 Aleea Eliberarii
12 Aleea Gradinarilor 12 Bujor 12 Alunis 12 Armoniei 12 Aleea IC Brătianu
13 Aleea Ion Istrati  13 Carămidari 13 Anastasie Bașotă 13 Austrului 13 Aleea Ilie Ciolac
14 Aleea Lebada 14 Carmen Sylva 14 Armeana 14 C. Națională  14 Aleea Kogălniceanu
15 Aleea Luizoaia 15 Cașin 15 Baciului 15 Cornișa 15 Aleea Scolii
16 Aleea Petalelor 16 Cernavodă  16 Carpați 16 Ghe. Filipescu 16 Aleea Teoctist Arapașu
17 Aleea Sf. Nicolae 17 Ciobanului 17 Col. Tomoroveanu 17 Ghiocei 17 Aleea Teodor Calimachi
18 Ana Ipătescu 18 Cișmea 18 Crizantemelor 18 Ion Simionescu 18 Aleea Trei Coline
19 Artur Enasescu 19 Codrului 19 Dumitru Furtună 19 Irișilor 19 Aleea Victor Tufescu
20 B-dul Mihai  Eminescu  20 Crinilor  20 Furtunii 20 Manolești 20 Berzelor
21 Călugăreni 21 Drumul Tătarilor 21 Grăniceri 21 Maramureș 21 Bradului 
22 Cronicar Neculce 22 Dragoș Vodă 22 I. Creangă 22 N. Iorga  22 Bucovina
23 Cuza Voda 23 Eroilor 23 I.L. Caragiale 23 N. Sofian 23 Busuiocului
24 Doboșari 24 Eternității 24 Iacob Iacobovici 24 Neculai Sofian 24 Caisului
25 Dreptatii 25 Fluierași   25 Ion Missir 25  O. Onicescu 25 Cireșoaia
26 Dubalari 26 George Cojbuc 26 Macului 26 P. Rareș  26 Cireșului
27 Elena Rareș 27 Grigore Antipa 27 Marchian 27 Pacea  27 Cornului
28 Frunzelor 28 Havuzului 28 Mărăști 28 Petru Maior 28 D. Bolintineanu
29 Gen. Mociulschi 29 Humăriei 29 Mărului 29 Piata 1 Decembrie 29 D. Ralet
30 Grigorie Vieru 30 Militari 30 Miron Costin 30 Prieteniei 30 Fântânilor
31 Grivița 31 Moara de Foc 31 Mobilei 31 Simion Bărnuțiu 31 G. Enescu 
32 Hatman Arbore 32 Muncel 32 Nicolae Pisoschi 32 Spătar Milescu 32 Grigore Ureche
33 I. Maniu  33 Mușat Vodă 33 Nucilor 33 str. M. Eminescu 33 Liliacului
34 I.C. Brătianu 34 Nicolae Grigorescu  34 O. Băncilă 34 Teatrului 34 M. Kogălniceanu      
35 I.P. Darie 35 Nicolae Leon 35 Peco 35 Trandafirilor 35 Maior Ignat
36 Independenței 36 Ostașului 36 Prunilor 36 V. Lupu  36 Maxim Gorki
37 Ion Pillat 37 Palmas 37 Războieni 37 Vârnav 37 Mihail Sorbul
38 Izvoarelor 38 Parcul Tineretului 38 Rediu (capăt) 38 Veteranilor 38 Oituz
39 Împ. Traian  39 Plopilor 39 Ștefan Luchian 39 Victoriei  39 Paraul Rece
40 Lalelelor 40 Pod de Piatra 40 Tulbureni     40 Pârâului
41 Libertății 41 Popa Șapcă 41 Tulbureni Alfa Land (Al.Pajistei)     41 Posta Veche
42 Logofat Tăutu 42 Pușkin   42 Tunari     42 Preot Cleopa Ilie
43 Luminii 43 Sălciilor 43 Vasile Conta     43 Radu Mihnea
44 Miorița 44 Săvenilor         44 Roșiori
45 Peneș Curcanu 45 Sitnei         45 Sarmizegetusa
46 Popăuți 46 Smardan         46 Sergiu Iacovlov
47 Poporului 47 Stefăniță Vodă         47 Șoseaua Iașului
48 Progresului 48 Valter Mărăcineanu         48 Teilor
49 Rozelor 49 Vulturului          49 Transilvaniei
50 Scurta             50 Unirii
51 Stegari             51 Viilor
52 Ștefan cel Mare             52 Zefirului
53 Tomis             53 Zorilor
54 Tudor Vladimirescu                
55 V. Alecsandri                
56 Vâlcelei                
57 Vânători                
58 Verona                
59 Vornic Boldur                
60 Zimbrului                


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com