Anunţ! Hidroelectrica SA face angajări de personal la Botoşani

S.P.E.E.H. HIDROELECTRICA S.A. organizează la sediul Sucursalei Bistriţa, str. Lt. Draghiescu, nr. 13, Piatra Neamţ, judeţul Neamţ, în data de 10.10.2019, ora 10.00, concurs cu recrutare internă şi externă pentru ocuparea  postului de electrician şef tură, pe durată nedeterminată, la CHE Bucecea – CHE Rogojeşti, punct de lucru CHE Bucecea- Secţia Exploatare Bistriţa din cadrul S.H. Bistrita.

RESPONSABILITĂŢI PRINCIPALE :

  • deservirea instalaţiilor electrice şi hidromecanice aferente centralei

CONDIȚIILE DE PARTICIPARE obligatorii şi de dorit la concursul pentru ocuparea postului de electrician şef tură sunt:

Condiţii obligatorii:

-Minim absolvent de scoala profesionala

– Calificare/curs de calificare in domeniul electric, electrotehnic, electromecanic, centrale, statii si retele electrice

– Cunostinte privind instalatiile electrice si echipamentele energetice

– Cunostinte privind interpretarea schemelor electrice

– Cunostinte privind legislatia SSM si SU in domeniu

– Cunostinte privind regulamente, proceduri, instructiuni in domeniu, alte reglementari privind activitatea de exploatare

– Îndeplinește condițiile prevăzute în Codul Etic Hidroelectrica în vigoare (www.hidroelectrica.ro – Despre noi / Guvernanta corporativa) – declarație conform Codului Etic Hidroelectrica în vigoare.

Condiții de dorit:

-Absolvent studii medii (liceu,scoala de maistri)

– Cursuri de perfectionare in domeniul energetic

– Minim 1 an experienta in domeniul energetic

DOCUMENTELE NECESARE INSCRIERII LA CONCURS

  • Fişă de înscriere
  • Copie legalizată a diplomei care atestă calificarea necesară pentru post
  • Copia CI
  • Copie după carnetul de muncă și /sau adeverințele care atestă vechimea în muncă/ extras din REVISAL
  • CV (de preferat în format Europass) – va conţine inclusiv numele şi date de contact pentru cel puţin 2 persoane ce pot oferi referinţe profesionale despre candidat
  • Adeverință de la medicul de familie din care să rezulte starea de sănătate
  • Declarația privind cerințele prevăzute în Codul Etic Hidroelectrica, în vigoare

DERULAREA CONCURSULUI

Concursul pentru ocuparea postului de electrician sef tura  constă în:

  • Probă scrisă – pondere 70% din nota finală
  • Probă practică – pondere 30% din nota finală

Nota minimă pentru admiterea la proba practică este 5,72.

Nota minimă pentru angajare în funcţia de electrician sef tura este 7,00.

Rezultatele concursului vor fi comunicate (prin afișare la sediul S.H. Bistrita, prin publicare pe site-ul societatii, prin publicare pe intranet-ul societatii, prin e-mail sau telefonic)  în data de 11.10.2019.

MODALITĂȚILE DE INSCRIERE LA CONCURS

Documentele necesare înscrierii la concurs se vor depune până în data de 09.09.2019, ora 12.00, la sediul Sucursalei Hidrocentrale Bistrita, Birou Resurse Umane și Comunicare.

Relatii suplimentare se pot obține la telefon 0233/207185.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *