FOTO FC Botoșani scoate un egal pe Național Arena contra lui Dinamo

FC Botoșani a reușit un rezultat de egalitate, scor 1-1 (0-0), în partida susținută pe National Arena contra formației Dinamo București. Dinamoviștii au deschis scorul în minutul 58 prin Sorescu, iar Botoșaniul a egalat în minutul 65 prin Moussa.

Meciul din Capitală a fost unul deschis, fiecare echipă putând să își adjudece victoria.

În penultimul minut de joc, Moussa, autorul golului, a suferit o gravă accidentare, după ce s-a ciocnit în urma unei sărituri la cap cu portarul Papp, fiind preluat de ambulanță și transportat la spital.

Echiele de start:

Dinamo: Piscitelli – Ciobotariu, Klimavicius, Popescu, Corbu – Nistor, Filip, Fabbrini – Sorescu, Montini, Neicuțescu
Rezerve: Straton, Bejan, Răuță, D. Popa, Moura, R. Grigore, Moldoveanu
Antrenor: Dusan Uhrin

FC Botoșani: Pap – Haruţ, Miron, Chindriş, Ţigănaşu – J.Rodriguez, E. Papa – Ofosu, Ongenda, Askhovski – Moussa
Rezerve: Hankic, Moescu, E. Florescu, Pierce, M. Roman, H. Keyta
Antrenor: Marius Croitoru