Victorie surprinzătoare pentru FC Botoșani în deplasarea de la FCSB. Gol marcat la debut pentru un jucător de 19 ani

fc botosani- fcsbFC Botoșani a obținut, luni seară, o victorie surprinzătoare în fața vicecampioanei FCSB. Echipa pregătită de Marius Croitoru a învins cu scorul de 2-0 (2-0) pe terenul din Pitești, golurile fiind marcate de debutantul de 19 ani Andronic, în minutul 18, și Ongenda, în minutul 40.

În partea a doua a jocului, Ashkovski a avut o ocazie bună de a înscrie, dar din careu a trimis pe lângă poartă. De asemenea, în minutul 68, portarul Pap s-a accidentat la gleznă și a fost înlocuit cu austriacul Hankic, care a debutat astfel pentru formația botoșăneană.

FCSB: A. Vlad – O. Popescu, I. Cristea, Planic, Salomao – I. Vînă, L. Filip, Oaidă – D. Man, Fl. Tănase, F. Coman. Antr. Bogdan Andone
Rezerve: Bălgrădean, M. Bălașa, Belu, Moutinho, O. Perianu, A. Niță, L. Ardelean

FC Botoșani: E. Pap – Haruț, A. Miron, Chindriș, Soiledis – J. Rodriguez, E. Papa – Ashkovski, Ongenda, Ofosu – R. Andronic. Antr. Marius Croitoru
Rezerve: Hankic, E. Florescu, A. Cimpanu, Pițian, Ebenhofer, Holzmann Țigănașu