Astra Giurgiu- FC Botoșani 2-2 (1-2)

minge, stiri, liga 1, fc botosaniFC Botoșani a terminat la egalitate, scor 2-2 (1-2) în partida susținută luni în deplasarea de la Giurgiu, contra formației locale Astra.

FC Botoșani a deschis scorul în minutul 21 prin Rodriguez, care a transformat o lovitură de la 11 metri, după un fault asupra lui Golofca, și și-a majorat avantajul în minutul 26 în urma unei lovituri libere directe de la 20 de metri executate perfect de Ongenda. Astra a redus din diferență în minutul 41 prin Valentin Gheorghe, după o perfectă lovitură de cap din interiorul careului mic. Giurgiuvenii au egalat în minutul 73 prin David Tiram, care va înscris cu capul din careu.

Astra: Lazăr – Radunovic, Graovac, Tiram, Graur – Biceanu, Simion, Moise – Gheorghe, Alibec, Grecu
Rezerve: Kitanov, Dima, Crepulja, Gavriliță, Șerban, Begue, Matei
Antrenor: Dan Alexa

FC Botoșani: Pap – Soiledis, Chindriș, Miron, Patache – Papa, Rodriguez – Ofosu, Ongenda, Golofca – Corban
Rezerve: Hankic, Pițian, Țigănașu, Haruț, Pierce, Ebenhofer, Ashkovski
Antrenor: Marius Croitoru

Arbitru: George Găman (Craiova) // Asistenți: Mircea Grigoriu (București), Adrian Popescu (Craiova)