FOTO & VIDEO! Pompierii din Botoșani au extins căutările femeii luate de ape. Este căutată pe o distanță de 15 kilometri!

19 mai 2019

Pompierii din Botoșani au extins, duminică, căutările femeii de 69 de ani, care ar fi fost luată de ape, sâmbătă. La misiune participa 17 pompieri cu o barcă si accesorii specifice.

Cautarile se desfășoară atat pe pârâul care trecea pe lângă casa femeii, cat si pe râul Stins, pe o distanță de aproximativ 15 kilometri. Potrivit reprezentanților Inspectoartului pentru Situații de Urgență Botoșani,  încă nu a fost găsită persoana dispăruta.

Niculina Heros a fost văzută ultima dată sâmbătă în jurul orei 13.00, când a mers să își ia animalele de pe câmp pentru a le adăposti, și se presupune că aceasta a fost luată de apele pârâului care trece prin spatele casei sale din localitatea Bâznoasa din comuna Lunca.

Cel care a sunat la 112 a fost soțul femeii, aflat și el la câmp în acel moment.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia