Victorie importantă pentru FC Botoșani. Echipa lui Ciobotariu a învins categoric Politehnica Iași

fc botosani - poli iasiFC Botoșani a obținut, duminică, în prima zi de Paște, o victorie extrem de importantă, pe teren propriu, în fața echipei CSM Politehnica Iași, într-un meci contând pentru etapa a șaptea a play-out-ului Ligii 1. Echipa lui Liviu Ciobotariu s-a impus cu 3-0 (2-0).

Pentru echipa botoșăneană au înscris Fulop, în minutele 31 din penalty și 45, dar și Golofca, în minutul 90 + 3. Cu trei minute înainte de final, jucătorul Botoșaniului Mihai Roman a ratat un penalty acordat pentru un fault în careu.

În minutul 80, austriacul Marcel Holzmann de la FC Botoșani este eliminat, după ce și-a lovit cu capul un adversar.

Echipele de start:

FC Botoşani: Pap – Patache, Miron, Burcă, Holzmann – Papa, J. Rodriguez – Fabbrini, Ongenda, Golofca – L. Fulop
Rezerve: Fraisl, Bus, Tarsa, Chindriş, M. Roman, Oaidă, Karaboue
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Poli Iaşi: Mino Peralta – L. Rus, Gardoş, Frăsinescu, Sin – I. Cristea, Mihăescu, Nascimento – Sanoh, Platini, Willy Semedo
Rezerve: Rusu, Zaharia, Enoh, Chelaru, Panţîru, Teixeira, Gallego
Antrenor: Flavius Stoican