FC Botoșani, un nou eșec în Liga 1. Echipa lui Ciobotariu pierde după un gol în minutul 87

dinamo- fc botosaniFC Botoșani a pierdut, luni seară, o nouă partidă în play-out-ului Ligii 1. Echipa lui Liviu Ciobotariu a fost învinsă, în deplasare, de Dinamo București, cu scorul de 1-0 (0-0), singurul gol al partidei fiind marcat cu trei minute înainte de expirarea timpului regulamentar de joc de Mamoutou N’Diaye, cu o lovitură de cap bine plasată, după un corner executat de pe partea stângă.

Dinamo București: Mandanda – Dussaut, R. Grigore, Mallo, N. Aliji – Zenke, N’Diaye, Nistor, Sorescu – Montini, Papazoglou
Rezerve: Muțiu, Ciobotariu, N. Jaadi, Kabashi, Șerban, Cristovao, D. Popa
Absenți: R. Jaadi (suspendat), I. Filip, Klimavicius (accidentați)
Antrenor: Mircea Rednic

FC Botoșani: Fraisl – Patache, Miron, Burcă, Holzmann – E. Papa, J. Rodriguez – Fabbrini, Ongenda, Golofca – L. Fulop
Rezerve: E. Pap, L. Buș, Pițian, Târșa, M. Roman, Karaboue, Oaidă
Antrenor: Liviu Ciobotariu