65 de elevi de la Colegiul Mihai Eminescu Botoșani, calificați la fazele naționale ale olimpiadelor școlare. Vezi lista lor!

Colegiul National Mihai Eminescu Botosani (2)Nu mai puțin de 65 de elevi de la Colegiul Național Mihai Eminescu din Botoșani participă la fazele naționale ale olimpiadelor școlare, care se desfășoară în perioada 22 aprilie- 6 mai. De altfel, și Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani găzduiește Olimpiada Națională de Limbi Clasice, în perioada 2-5 mai, la care vor participa peste 270 de elevi din toată țara.

Îi felicit pentru că au ajuns în această etapă a performanțelor și le urez tuturor mult succes! În acelasi timp, sper să se bucure de oportunitățile pe care le oferă fiecare program în parte, să cunoască și alți tineri din țară, să adune cât mai multe experiențe plăcute din călătoriile lor”, susține directorul Colegiului Mihai Eminescu, Cristina Chiriac

Nr.crt. Nume/Prenume elev Clasa Disciplina Profesor Îndrumător
1 AVRAM  MATEI  SEBASTIAN a XI a LIMBA  FRANCEZĂ PINTILEI  DANIELA
2 ȘCARLII  IRINA a XI a LIMBA  FRANCEZĂ CUCU  INGRID
3 POPOVICI  IOANA a VII a LIMBA  ENGLEZĂ ONICIUC  MARIA
4 GRĂDINARU  DARIA  TEODORA a VIII a LIMBA  ENGLEZĂ ONICIUC  MARIA
5 PÎJÎN  MARA a IX a LIMBA  ENGLEZĂ CHIRIAC  CRISTINA
6 POPA  IOANA  ALEXANDRA a XII a LIMBA  ENGLEZĂ BARCZAK  DANA
7 ABOAICE  GEORGE  NICOLAE a XII a LIMBA  ENGLEZĂ BĂLTEANU  MONICA
8 ANISIE  ȘTEFAN  TUDOR a V a GEOGRAFIE ZBUGHIN  VIOLETA
9 CIȘMAN  ISABELA a VII a GEOGRAFIE PETREA  MARIANA
10 ALUPOAIE BEATRICE a VI a LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ EPUREANU DANIELA
11 PITROP TEODORA a IX a LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ SĂVESCU  TAMARA
12 AIONESĂ ANTONIA a XI a LIMBA  ȘI  LITERATURA  ROMÂNĂ SĂVESCU  TAMARA
13 APALAGHIEI  GABRIELA a X a LECTURA  CA  ABILITATE  DE  VIAȚĂ AXINCIUC  OANA
14 ANGHEL  ANDREI a XII a LECTURA  CA  ABILITATE  DE  VIAȚĂ DAMEAN  DIANA
15 OBADĂ  TEODORA a V a LINGVISTICĂ TIMINGERIU  MIHAELA
16 MOROȘAN  ERIC a X a LINGVISTICĂ ZAMFIRESCU  VIOLETA
17 UNGUREANU  MAIA a VII a FIZICĂ LUNGU  ALIN
18 SILION  LIVIU a IX a FIZICĂ BĂLĂUCĂ  CRISTINA
19 BĂLĂUCĂ  MARIA a IX a FIZICA BĂLĂUCĂ  CRISTINA
20 MIHOREANU  COSMINA a X a FIZICĂ BĂLĂUCĂ  CRISTINA
21 MOROȘAN ERIC a X a FIZICĂ BĂLĂUCĂ  CRISTINA
22 MURARIU  DĂNUT a XI a ȘTIINȚELE  PĂMÂNTULUI PINTILEI  AURELIAN
23 IUREA  IASMINA a X a ȘTIINȚELE PĂMÂNTULUI BĂLĂUCĂ  CRISTINA
24 COSTÎN  LUCA  COSMIN a XI a ȘTIINȚELE  PĂMÂNTULUI PINTILEI  AURELIAN
25 STAN  ALEXANDRA a IX a RELIGIE PURICE  ALINA
26 TIMOFTI  ELENA a IX a RELIGIE PURICE  ALINA
27 AILINCĂI EMILIA  ANASTASIA a X a RELIGIE PURICE  CĂTĂLIN
28 STÎNCESCU BIANCA  MIHAELA a X a RELIGIE PURICE  CĂTĂLIN
29 LAZĂR  DARIA a X a RELIGIE PURICE  ALINA
30 LEPĂRDĂ  GEORGIANA a X a RELIGIE PURICE  ALINA
31 PETRARU  EVELIN  ESTERA a VII a ALIANȚA  EVANGHELICĂ ONOFREI  DELIA
32 ONOFREI  EFRAIM a VIII a ALIANȚA  EVANGHELICĂ APOPEI  CATALIN
33 CIOBANU  CLAUDIA a IX a ALIANȚA  EVANGHELICĂ ONOFREI  DELIA
34 CĂUNEAC  DIANA a XI a ALIANȚA  EVANGHELICĂ DUMITRAȘ  CAMELIA
35 COJOCARIU  MARIA  ELISABETA a VII a BIOLOGIE MITELU  CĂTĂLINA
36 GIRIADĂ  DENISA  LUCIANA a VII a BIOLOGIE MITELU  CĂTĂLINA
37 AMATEIESĂ  ANA  MARIA a X a BIOLOGIE HUȚANU  LIVIU
38 ZAHARIA  IOANA a XI a BIOLOGIE HUȚANU  LIVIU
39 CIOBANU  ANDA  IOANA a VIII a ISTORIE CIOBANU  LOREDANA
40 CORDUNEANU  MĂLINA a IX a ISTORIE BOTEZATU  DANIEL
41 IVAN  VALENTINA a X a ISTORIE IURIEȚ  OVIDIU
42 IACOB  CLAUDIA a XI a ISTORIE BOTEZATU  DANIEL
43 CIOBANU  MIRCEA a VIII a CULTURA  CIVICĂ CIOBANU  LOREDANA
44 DUMBRAVEANU  ALEXANDRU a VIII a CULTURA  CIVICĂ CIOBANU  LOREDANA
45 MACOVEI  ALEXANDRU a V a MATEMATICĂ POROȘNIUC  DANIEL
46 RADANI  ANTONIA a VIII a MATEMATICĂ CIUDIN  IONELA
47 SILION  LIVIU a IX a MATEMATICĂ POROȘNIUC  DANIEL
48 COBASCHI  EMANUEL-AȘER a X a MATEMATICĂ POROȘNIUC  DANIEL
49 BREHUESCU  GABRIEL a X a MATEMATICĂ POROȘNIUC  DANIEL
50 BAȘAGĂ  ALEXANDRU a X a MATEMATICĂ TIRON  LIVIU
51 HOLCAN  COSMIN a XII a MATEMATICĂ TIRON  LIVIU
52 BIDASCA  CARINA a XII a MATEMATICĂ POROȘNIUC  DANIEL
53 PETRUC  ANDREI a X a INFORMATICĂ CHIRA  LILIANA
54 TRIȘCĂ-VICOL  CEZAR a XI a INFORMATICĂ ILINCARIU  OANA
55 BULIGA  COSMIN  ANDREI a IX a CHIMIE GUCEANU  CONSTANTIN
56 NISTOR  ȘERBAN a X a CHIMIE VASILACHE  MIHAELA
57 GAVRILESCU  ȘTEFAN  SEBASTIAN a X a CHIMIE VASILACHE  MIHAELA
58 MURARIU  DĂNUȚ a XI a CHIMIE GUCEANU  CONSTANTIN
59 IUREA  IASMINA a XI a CHIMIE HRISTEA  DANA
60 IACOB  ECATERINA a XI a CHIMIE GUCEANU  CONSTANTIN
61 DUMITRESCU  LIVIU a XI a CHIMIE HRISTEA  DANA
62 IVAN  CRISTIAN a XII a CHIMIE GUCEANU  CONSTANTIN
63 LUPU  LAVINIA  IULIANA a IX a LIMBI  CLASICE COCA  DORICA
64 ONOFREI  DRAGOȘ  IOAN a XI a LIMBI  CLASICE COCA  DORICA
65 FLAMINZEANU  MATEIUC a XI a T.I.C. VOINEA-AXINTE ALINA

 


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com