![masina-in-sant1-300x242](https://i0.wp.com/www.botosaninews.ro/wp-content/uploads/2016/08/masina-in-sant1-300x242-300x242.jpg?resize=300%2C242&ssl=1)
Un tânăr s-a urcat la volan pe două cărări și a provocat un accident. Poliţiştii oraşului Flămânzi au fost sesizaţi cu privire la faptul că pe strada Făinii se află o persoană, sub influenţa alcoolului, care conduce un autoturism .
În urma cercetărilor a rezultat că un tânăr de 25 de ani, din aceeaşi localitate, în timp ce conducea un autoturism pe strada Făinii din oraşul Flămânzi, ajungând la intersecţie cu strada Uriceni, a pierdut controlul asupra direcţiei de deplasare, împrejurare în care a intrat în şanţul de pe marginea drumului.
Cu ocazia controlului documentelor s-a constatat că acesta nu deţine permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.
Totodată, bărbatul a fost testat alcoolscopic, valoarea rezultată fiind de 1,12 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Polițiștii i-au întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracţiunilor de conducere sub influenţa alcoolului şi conducere fără permis.
Deja, astea NU mai sunt știri!