![](https://i0.wp.com/www.botosaninews.ro/wp-content/uploads/2016/07/femeie-targa-ambulanta-upu.jpg?resize=300%2C168&ssl=1)
O femeie de 45 de ani a ajuns la Urgențe după ce a suferit un accident de muncă. Angajată la o firmă din Botoșani care produce fibre textile, femeia se afla sâmbătă la locul de muncă.
Într-un moment de neatenția, ea s-a apropiat cu mâna stângă de un utilaj aflat în mișcare, suferind o plagă profundă de la nivelul antebraţului până la pumn.
Femeia a fost transportată Urgenţe, unde a primit îngrijiri medicale.
Cazul va fi cercetat de angajator, însă a intrat și în atenția inspectorilor de muncă.