FC Botoșani, ciuca bătăilor în Liga 1. Echipa lui Ciobotariu a pierdut al treilea meci consecutiv

minge, stiri, liga 1, fc botosaniFC Botoșani a ajuns ciuca bătăilor în play-out-ul Ligii 1. Echipa lui Liviu Ciobotariu a pierdut, duminică, al treilea meci consecutiv din play out.

Formația botoșăneană a fost învinsă cu 2-0 (1-0) în deplasarea de la Gaz Metan Mediaș. Adversarii au deschis scorul din minutul 13 prin Larie, reușind al doilea gol în minutul trei al prelungirilor meciului (93) prin Darius Olaru.

După jocul prestat și după atitudinea jucătorilor, dar și după influența oficialilor clubului în fotbalul românesc, FC Botoșani va ajunge în scurt timp pe o poziție retrogradabilă. Etapa viitoare, FC Botoșani joacă cu Hermannstadt acasă și, în cazul unei înfrângeri, poate ajunge pe loc de baraj la retrogradare.

Gaz Metan: Pleşca – Romeo, M. Constantin, Larie, Busu – Fofana, Aurelio – Olaru, Caiado, Chamed – Rondon
Rezerve: Batista, Pereira, Diallo, Ivanov, Ely Fernandes, Yazalde
Antrenor: Edward Iordănescu

FC Botoşani: Fraisl – Patache, Miron, Burcă, Soiledis – Oaida, Rodriguez – Ongenda, Karaboue, Golofca – Roman II
Rezerve: Ed. Pap, Piţian, Papa, Holzmann,L. Fulop, L. Buş, Târşă
Antrenor: Liviu Ciobotariu

1 Gaz Metan Medias 4 4 0 0 8-2 (6) 28 *
2 Dinamo Bucuresti 4 3 0 1 8-4 (4) 25