O nouă înfrângere pentru FC Botoșani! Echipa locală, o glumă proastă de 1 aprilie

fc botosani- dunarea calarasi 1-2FC Botoșani a pierdut, luni, partida susținută pe teren propriu în fața penultimei clasate din clasamentul play-out-ului, Dunărea Călărași. Echipa lui Ciobotariu a fost învinsă cu 1-2 (1-1), după un joc foarte urât, care s-a  dovedit a fi o glumă proastă de 1 aprilie

Botoșaniul a deschis scorul în minutul 7 prin Laurențiu Buș, însă oaspeții au revenit în joc egalat în minutul 33 prin Iancu, care a executat foarte bine o lovitură liberă directă, după o bâlbă a arbitrului Cojocaru. Dunărea a stabilit scorul final în minutul 57 prin Ammari, după ce apărarea botoșăneană a fost total neatentă.

Botoșani: Pap – Patache, Miron, Burcă, Holzmann – Karaboue, J. Rodriguez – L. Buș, L. Fulop, Golofca – M. Roman
Rezerve: Fraisl, Pițian, Papa, Oaidă, Fabbrini, Soleidis, Ongenda
Antrenor: L. Ciobotariu

Dunărea Călărași: Straton – G. Enache, Dobrosavlevici, Luchin, G. Mendy – Souda, Simion, Ben Djemia, Honciu – G. Iancu, Ammari
Rezerve: Calancea, Henderson, St. Filip, D. Benzar, Mediop, Mapuku, Keyta
Antrenor: D. Alexa

Arbitru: Ad. Cojocaru / Asistenți: M. Orbuleț, C. Danșa