Cei mai buni elevi botoșăneni la socio-umane. Cine sunt premianții de la olimpiada județeană

Zeci de elevi botoșăneni au participat, la sfârșitul săptămânii trecute, la etapa județeană a Olimpiadei de socio-umane. 21 dintre aceștia au obținut premii.

Potrivit Inspectoratului Școlar Județean, etapa națională a concursului va avea loc între 22 și 26 aprilie, la Brașov.

Iată rezultatele!

Nr.

crt

Nume și prenume elev Unitatea școlară Disciplina Clasa Profesor coordonator Punctaj total obținut Premiul
1 AGAFIȚEI C. MANUELA LOREDANA Liceul „Regina Maria” Dorohoi Filosofie a XII-a Murariu Sonia 9.50 Premiul I
2 COLESCU ALICE Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani Filosofie a XII-a Popescu Marilena 8.50 Premiul II
3 VIZITEU S. SAMUEL Colegiul Economic „Octav Onicescu” Botoșani Logică, argumentare și comunicare a X-a Octav Paul 9.70 Premiul I
4 HUȚANU MĂLINA Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani Logică, argumentare și comunicare a XII-a Popescu Marilena 9.20 Premiul II
5 MOROȘAN ERIC Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani Logică, argumentare și comunicare a X-a Botezatu Loredana 9.15 Premiul II
6 BRÎNZEI PANSELA – MĂDĂLINA Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani Logică, argumentare și comunicare a XI-a Popescu Marilena 8.20 Premiul III
7 IFTODE C. ELENA ANDREEA Liceul „Regina Maria” Dorohoi Psihologie a XII-a Murariu Sonia 9.00 Premiul I
8 ALBU MONICA Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani Psihologie a XI-a Popescu Marilena 8.90 Premiul II
9 PALADE TEODORA Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani Psihologie a XII-a Barbacariu Mihaela 8.80 Premiul II
10 CIORNOHAC GEORGIANA Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani Psihologie a XI-a Popescu Marilena 7.45 Mențiune
10 CIOBANU MIRCEA RĂZVAN  DUMBRĂVEANU ALEXANDRU Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani Cultură civică a VIII-a Ciobanu Loredana 10.00 Premiul I
11 FILIP RALUCA / LEUCĂ PETRONELA Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani Cultură civică a VIII-a Colescu Anca 8.75 Premiul II
12 DASCĂLU CĂTĂLINA / DUCAN ALEXANDRA Liceul cu Program Sportiv Botoșani Cultură civică a VIII-a Roman Cireșica 8.25 Premiul III
13 LAVRIC ANDREI DANIEL  / ȘTEFAN ALIN CRISTIAN Liceul cu Program Sportiv Botoșani Cultură civică a VII-a Roman Cireșica 8.25 Premiul III
14 CÎRLIGEANU DENISA / SURUGIU ANA-MARIA ANDRADA Liceul cu Program Sportiv Botoșani Cultură civică a VII-a Roman Cireșica 7.25 Mențiune
15 ZĂICESCU FLAVIUS  / CIOCOIU MARIO Școala Gimnazială Nr 13 Botoșani Cultură civică a VII-a Caranfilof Mihaela 7.25 Mențiune
16 DOROFTEI MIRUNA / GAVRILAȘ MIRUNA Liceul cu Program Sportiv Botoșani Educație civică a IV-a Bompa Anca 9.40 Premiul I
17 MAXIM MIRUNA ELENA / ZĂICESCU ANA MARIA Școala Gimnazială Nr 7 Botoșani Educație civică a IV-a Iurescu Liliana 8.90 Premiul II
18 ANDRONACHE MATHIAS ȘTEFAN  / GROHOLSCHI SILVIU Școala Gimnazială „Grigore Antipa” Botoșani Educație civică a IV-a Ababei Bianca/ Ojog Camelia 8.80 Premiul II
19 FILIP OLGA  / PUȘCAȘU ALEXANDRA Școala Gimnazială Nr 7 Botoșani Educație civică a IV-a Cronț Monalisa 8.70 Premiul II
20 STAN ELENA / CORDUNEANU ANA-MARIA Liceul cu Program Sportiv Botoșani Educație civică a IV-a Bompa Anca 8.10 Premiul III
21 IVAȘ IOANA / ȚUGUI ANAMARIA Școala Gimnazială Nr 10 Botoșani Educație civică a IV-a Radu Anișoara 7.80 Mențiune

 

Etapa națională se va desfășura  în intervalul 22-26 aprilie 2019, la Brașov, jud. Brașov


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*