Cei mai buni elevi botoșăneni la geografie. Rezultatele la olimpiada județeană

Zeci de elevi botoșăneni au participat, la sfârșitul săptămânii trecute, la etapa județeană a Olimpiadei de județene de geografie. Dintre elevii prezenți, 25 au obținut premii.

Etapa națională a olimpiadei are loc în perioada 29 aprilie-4 mai, la Tg Mureș.

Iată premiile obținute!

 Nr.

crt.

Nume și prenume elev Unitatea școlară Clasa Profesor coordonator Punctaj total obținut Premiul
1 Moldovanu Daria Școala Gimnazială „Elena Rareș” Botoșani a VIII-a Lușneac Angelica 8.60 Premiul I
2 Iliescu Matei Școala Gimnazială „Grigore Antipa” Botoșani a VIII-a Cocuți Lăcrămioara 7.95 Premiul II
3 Atănăsoaei  Denis- Andrei Școala Gimnazială „Grigore Antipa” Botoșani a VIII-a Cocuți Lăcrămioara 7.70 Premiul III
4 Mandric Fabian Școala Gimnazială „Elena Rareș” Botoșani a VIII-a Lușneac Angelica 7.60 Mențiune
5 Șovan Eduard Ovidiu Liceul Tehnologic Todireni a VIII-a Țugui Vlad 7.60 Mențiune
6 Ducan  Anamaria Georgiana Școala Gimnazială „Grigore Antipa” Botoșani a VIII-a Cocuți Lăcrămioara 7.50 Mențiune
7 Cojocariu Alexandru – Gabriel Liceul „Regina Maria” Dorohoi a IX-a Gheorghiță Geanina 9.00 Premiul  I
8 Constantin Vlad – Andrei Liceul „Regina Maria” Dorohoi a IX-a Gheorghiță Geanina 8.75 Premiul  II
9 Macovei George Colegiul Național „A.T.Laurian” Botoșani a IX-a Costantin Adrian 7.50 Premiul III
10 Vlascu I. Constantin Iulian Colegiul Național „A.T.Laurian” Botoșani a IX-a Burlacu Carmen 7.50 Premiul III
11 Rotariu Tudor-Liviu Liceul „Regina Maria” Dorohoi a X-a Gheorghiță Geanina 9.85 Premiul I
12 Vatamanu Alexandru Liceul „Regina Maria” Dorohoi a X-a Gheorghiță Geanina 8.50 Premiul II
13 Tarînt Alexandru Liceul „Regina Maria” Dorohoi a X-a Gheorghiță Geanina 8.45 Premiul III
14 Cozma Andrei Liceul „Regina Maria” Dorohoi a X-a Gheorghiță Geanina 8.20 Premiul III
15 Burlacu Ioana Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani a X-a Petrea Mariana 8.15 Premiul III
16 Alupoaie Simina Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani a X-a Petrea Mariana 7.95 Mențiune
17 Mătrescu M. Ștefan Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani a X-a Racu Dragoș 7.75 Mențiune
18 Ciubotariu Andrei Liceul Teoretic „Dr. Mihai Ciucă” Săveni a XI-a Pancu Dumitru 9.20 Premiul I
19 Găinaru Vasile Liceul „Regina Maria” Dorohoi a XI-a Roman Tatiana 8.70 Premiul II
20 Corniciuc Ionuț Constantin Liceul „Regina Maria” Dorohoi a XI-a Roman Tatiana 8.45 Premiul III
21 Murariu Dănuț Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani a XI-a Petrea Mariana 8.05 Premiul III
22 Druțu Florentina Georgiana Colegiul Național „A.T.Laurian” Botoșani a XII-a Ursulică Teodora 9.45 Premiul I
23 Niță Roxana Ionela Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani a XII-a Seniuc Constanța 8.60 Premiul II
24 Pușcașu D. Roxana Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani a XII-a Racu Dragoș 8.10 Premiul III
25 Bunduc Laura Mădălina Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani a XII-a Seniuc Constanța 7.85 Mențiune


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*