Cei mai buni elevi din județul Botoșani la informatică. Cine va reprezenta județul la olimpiada națională?

informatica+ tastatura+ calculatorTrei elevi, doi de la Colegiul Național ”Mihai Eminescu”și unul de la Colegiul Național ”A.T.Laurian” vor reprezenta județul la Olimpiada națională de informatică. Este vorba de Petruc Andrei Ștefan, clasa X_a, Colegiul Național ”Mihai Eminescu”, Trișcă-Vicol Cezar, clasa XI-a, Colegiul Națioanl ”Mihai Eminescu” și Tataru Adelin Ionuț, clasa XII-a, Colegiul Național ”A.T.Laurian”.

Etapa județeană a olimpiadei de informatică a avut loc la sfârțitul săptămânii trecute.

Iată elevii cu cele mai bune rezultate!

 

NR. CRT. NUMELE SI PRENUMELE ELEVULUI CLASA UNITATEA DE ÎNVĂŢĂMÂNT NUMELE ȘI PRENUMELE PROFESORILOR ÎNDRUMĂTORI PREMIUL
1 STROICI  ANDREI 9 COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI CHIRA LILIANA Premiul I
2 GRECU  NARCIS 9 COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI ILINCARIU OANA-CRISTINA, OLTEAN ȘTEFAN Premiul II
3 LOGHIN  ANDREI 9 COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI CHIRA LILIANA Premiul III
4 SIMINIUC  DENIS BOGDAN 9 COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI VOINEA-AXINTE ALINA, OLTEAN ȘTEFAN Premiul III
5 SILION  LIVIU-MIHAI 9 COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI ILINCARIU OANA-CRISTINA Mențiune
6 CREȚU  ȘTEFAN 9 COLEGIUL NAȚIONAL ”A.T. LAURIAN” BOTOȘANI GIOCAȘ CARMEN AFRODITA Mențiune
7 ROTARIU  GABRIEL 9 COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI VOINEA-AXINTE ALINA, OLTEAN ȘTEFAN Mențiune
1 PETRUC  ANDREI ȘTEFAN 10 COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI CHIRA LILIANA Premiul I Calificat la etapanațională
2 GULUȚĂ  TEODOR-MIHAIL 10 COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI CHIRA LILIANA Premiul II
3 SAUCIUC  GEORGE 10 COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI ILAS ADELA Premiul III
4 ALUCULESEI  ROBERT-ANDREI 10 COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI VOINEA-AXINTE ALINA, ILAȘ ADELA LUMINIȚA Mențiune
5 NIȚĂ  ȘTEFAN 10 COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI OLTEAN ȘTEFAN Mențiune
1 TRIȘCĂ-VICOL  CEZAR 11 COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI ILINCARIU OANA-CRISTINA Premiul I Calificat la etapanațională
2 ACIOBANITEI  ANDREI 11 COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI VOINEA-AXINTE ALINA, ILAȘ ADELA LUMINIȚA Premiul II
3 IONIȚĂ  CĂTĂLIN 11 COLEGIUL NAȚIONAL ”A.T. LAURIAN” BOTOȘANI GIOCAȘ CARMEN AFRODITA, CARDAȘ CERASELA DANIELA Premiul III
4 IATU  ANTONIO 11 LICEUL “DIMITRIE CANTEMIR” DARABANI ȘTEFĂNUCĂ ALIN Mențiune
5 RUMEGHEA  LEONARD 11 LICEUL “DIMITRIE CANTEMIR” DARABANI ȘTEFĂNUCĂ ALIN Mențiune
6 ZBUGHIN  CEZAR 11 COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI ILAS ADELA Mențiune
1 TATARU  ADELIN-IONUȚ 12 COLEGIUL NAȚIONAL ”A.T. LAURIAN” BOTOȘANI TUNEA MIHAIELA, ASANDULUI ROXANA Premiul I Calificat la etapanațională
2 TODIRIȘCĂ  CEZAR-ANDREI 12 COLEGIUL NAȚIONAL ”A.T. LAURIAN” BOTOȘANI CARDAS CERASELA Premiul II
3 MOCANU  ALEXANDRU 12 COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI ILINCARIU OANA-CRISTINA Premiul III
4 IUREA  MARIUS 12 COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI ILINCARIU OANA-CRISTINA, OLTEAN ȘTEFAN Mențiune
5 OPRIȚĂ  ȘTEFAN SIMION 12 LICEUL REGINA MARIA DOROHOI OPRIȚA PETRU SIMION Mențiune
6 MĂNIGA  PETRU ALEXANDRU 12 LICEUL PEDAGOGIC NICOLAE IORGA BOTOȘANI CARMOCANU GHEORGHE, NICULICĂ SIMONA Mențiune
7 HOLCAN  COSMIN 12 COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI ILINCARIU OANA-CRISTINA, OLTEAN ȘTEFAN Mențiune
8 SOFIAN  RĂZVAN 12 COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI ILINCARIU OANA-CRISTINA Mențiune
9 GRIGORESCU  CLAUDIU-CONSTANTIN 12 COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI ILINCARIU OANA-CRISTINA, OLTEAN ȘTEFAN Mențiune
10 CHEPTANARIU  DORIN 12 LICEUL “DIMITRIE CANTEMIR” DARABANI ȘTEFĂNUCĂ ALIN Mențiune
11 COMĂNAC  DRAGOȘ-MIHAIL 12 COLEGIUL NAȚIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI ILINCARIU OANA-CRISTINA, OLTEAN ȘTEFAN Mențiune

 


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*