FC Botoşani a terminat la egalitate, scor 1-1, partida de la Astra. Cum arată clasamentul!

minge, stiri, liga 1, fc botosaniFC Botoşani a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), partida susţinută luni seară în deplasare pe terenul formaţiei Astra Giurgiu, antrenată acum de Costel Enache.

Botoşaniul a deschis scorul prin Burcă, în minutul 56, iar oaspeţii au egalat în minutul 75 prin Belu.

Astra: Lazar – C. Belu, Bejan, Cestor, Radunovici – Mrzljak, Biceanu, N. Roșu – D. Alibec, Llullaku, Butean
Rezerve: Miguel Santos, V. Gheorghe, Koukou, L. Buș, Crișan, Begue, Moise. Antrenor: Costel Enache

FC Botoșani: Pap – Patache, Miron, Burcă, Dumitraș – Papa, L. Fulop – Golofca, Ongenda, Fabbrini – M. Roman II
Rezerve: Trujici, Corban, Chitoșcă, Târșa, Soiledis, Chindriș, Fraisl. Antrenor: Liviu Ciobotariu

În urma acestui rezultat, Botoşaniul rămâne pe locul al nouălea al clasamentului, cu 20 de puncte, iar Astra pe locul opt cu 21 de puncte. Etapa viitoare, echipa lui Liviu Ciubotariu va primi vizita formaţiei Poli Iaşi.

1 CFR Cluj 17 10 6 1 27-10 (17) 36 (18) (+9)
2 Steaua Bucuresti 17 10 4 3 33-17 (16) 34 (17) (+7)
3 FC Viitorul 17 10 2 5 23-17 (6) 32 (16) (+5)
4 CS Universitatea Craiova 17 8 5 4 29-14 (15) 29 (15) (+2)
5 Gaz Metan Medias 17 7 5 5 19-20 (-1) 26 (13) (+2)
6 Sepsi OSK 17 6 6 5 19-16 (3) 24 (12) (0)