minge, stiri, liga 1, fc botosaniFC  Botoșani a obținut, duminică seară, în deplasare, o victorie importantă în etapa a 12-a a Ligii 1 de fotbal. Echipa lui Costel Enache a învins la Mediaș, cu scorul de 2-1 (0-1) formația locală Gaz Metan.

Medieșenii au deschis scorul în minutul 15 prin Yazalde, botoșănenii reușind să marcheze abia în minutul 78 prin Mihai Roman 2, după o centrare perfectă venită de pe dreapta de la Golofca.

like facebook, stiri, botosaniScorul final a fost reușit de Rodriguez în minutul 89, care a transformat o lovitură de la 11 metri obținută de același Roman.

Echipele de start

Gaz Metan: Pleşca – Cretu, M. Constantin, I. Cristea, Trif – Fofana, J. Aurelio – Ely, Chamed, Caiado – Yazalde
Rezerve:
 Batista – Buşu, R. Romeo, M. Stancu, B. Diallo, A. Ivanov, Buziuc
Antrenor:
Mihai Teja

FC Botoșani: Pap – Patache, Miron, Burca, Dumitras – J. Rodriguez, Oaidă – Golofca, Ongenda, Fabbrini – M. Roman II
Rezerve:
Brînză – Chitoşcă, Karaboue, E. Papa, Chindriş, Târşă, E. Florescu
Antrenor:
Costel Enache

Arbitru: Istvan Kovacs / A1: Ovidiu Artene / A2: Marius Marica / Observator:Nicolae Grigorescu

2 thoughts on “Victorie importantă obținută de FC Botoșani pe terenul formației Gaz Metan Mediaș

1. Nu am vazut meciul,dar rezultatul imi place!Poate concurenta pe post genereaza si rezultate.Oricum nu esti echipa de UEFA fara atac.E cel mai mare rezultat in deplasare ,decand echipa e in prima divizie.