FC Botoșani scoate un rezultat de egalitate pe terenul vicecampioanei FCSB. Cum arată clasamentul Ligii 1!

fcsb bucuresti, fc botosani 2-0FC Botoșani a reușit, duminică seară, să scoată un rezultat de egalitate pe terenul vicecampioanei FCSB, terminând partida de pe Stadionul Anghel Iordănescu din Voluntari cu scorul de 2-2, după ce la pauză a fost condusă cu 2-1.

Echipa lui Dică a deschis scorul în minutul 4 prin Man și l-a majorat în minutul 20 prin Gnohere. Cu două minute înainte de final, albanezul Enriko Papa a reușit să reducă din diferență printr-un splendid gol cu capul. Scorul final a fost stabilit de Mihai Roman, care a șutat plasat în stânga lui Andrei Vlad.

like facebook, stiri, botosaniÎn urma acestui rezultat, FC Botoșani ocupă poziția a zecea în clasamernt cu opt puncte.

1 Steaua Bucuresti 7 4 2 1 18-8 (10) 14 (7) (+2)
2 CFR Cluj 7 3 3 1 9-6 (3) 12 (6) (0)
3 CS Universitatea Craiova 7 3 2 2 13-6 (7) 11 (6) (-1)
4 Astra Giurgiu 7 2 5 0 8-4 (4) 11 (6) (-1)
5 Sepsi OSK 7 3 2 2 6-4 (2) 11 (6) (+2)
6 Gaz Metan Medias 7 3 2 2 8-9 (-1) 11 (6) (-1)