![foto generic](https://i0.wp.com/botosaninews.ro/wp-content/uploads/2016/07/femeie-targa-ambulanta-upu-300x168.jpg?resize=300%2C168)
O femeie de 44 de ani, internată pe Secția de Psihiatrie, a fost transferată pe Secția de Reanimare a Spitalului Județean, în urma unui stop cardio-respirator. Pacienta se afla internată pe secția de bolnavi acuți de la Secția de Psihiatrie, iar la un moment dat i s-a făcut rău și s-a prăbușit pe podea.
Femeia a fost resuscitată de membrii unui echipaj de la Ambulanță, care se aflau la Psihiatrie pentru transportul unui alt pacient, la scurt timp ajungând la fața locului ambulanța de terapie intensivă a SMURD. Pacienta a fost transportată la Spitalul Județean în stare critică.