FC Botoșani face egal, în deplasare, cu CSU Craiova 2-2

cs u craiova- fc botosani 0- 0FC Botoșani a terminal la egalitate, scor 2-2 (1-2), partida susținută în deplasare cu CSU Craiova, într-un meci contând pentru etapa a treia a Ligii 1. Formația lui Costel Enche a deschis scorul în minutul 11 prin Fulop, oaspeții egalând în minutul 21 prin Mitriță, din penalty.

like facebook, stiri, botosaniEchipa gazdă preia conducerea în minutul 35 tot prin Mitriță. După pauză, FC Botoșani egalează în minutul 54 prin Miron. Final de meci: CSU Craiova -FC Botoşani 2-2.

Echipele de start:

FC Botoșani: Pap, Dumitraş, Miron, Burcă, Soiledis, Rodriguez, Oaidă, Roman, Fulop, Golofca, Roman

CSU Craiova: Pigliacelli, R. Popa, Gardoş, T. Ferreira, Borţa, Mateiu, Cicâldău, Bancu, Mihăilă, Mitriţă, Burlacu