Amical: FC Botoșani – Aerostar Bacău 0-0

Ffc botosani, stiri, aerostar bacauC Botoșani a jucat marți după amiază primul meci amical din perioada de pregătire. Echipa lui Costel Enache a întâlnit pe stadionul Municipal formația condusă de Cristi Popovici, Aerostar Bacău, nou promovată în liga a II-a.
Antrenorul botoșănean a mizat în prima repriză, în mare parte pe jucătorii rămași în lot din sezonul trecut. Singurele noutăți au fost doi jucători greci care au evoluat pe posturile de fundaș dreapta și fundaș stânga plus un atacantul Alex Pop, venit în probe. În partea secundă, au intrat restul jucătorilor din lot, cu excepția lui Mihai Roman care abia a venit la pregătire.

like facebook, stiri, botosaniFaptul că FC Botoșani are doar o săptămână de pregătire, iar Aerostar Bacău s-a reunit abia acum trei zile, s-a văzut în jocul ambelor formații. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 0-0. Ambii antrenori au vrut să testeze jucătorii veniți în probe.

fc botosani, stiri, aerostar bacauEchipele de start:

FC Botoșani: Pap – Karagounis, Miron, Burcă, Aristeidis – Oaidă, Rodriguez – Chitoșcă, Fulop, Golofca – Pop. În repriza a doua au intrat: Brânză, Patache, Dumitraș, Chindriș, Chirilescu, Târșa, Piftor, Corban și Cazacu

Aerostar: Hărăguță – Mihăescu, Mihăeș, Honea – Sahru, Chirilă, Căinari, Istrate – Vraciu, Hurdubei. Au mai intrat Ardei, Covasan, Buuhăceanu, Roșca, Artenie