Un bărbat a ajuns la spital, după un accident de bicicletă

5 iunie 2018

bicicleta accidentUn bărbat de 50 de ani, din comuna Hilişeu Horia, a suferit mai multe leziuni în urma unui accident de bicicletă. În timp ce se deplasa cu bicicleta pe drumul sătesc de pe raza localităţii de domiciliu, a încercat să evite un obstacol, împrejurare în care s-a dezechilibrat şi a căzut pe carosabil.

like facebook, stiri, botosaniÎn urma accidentului a rezultat vătămarea corporală a persoanei în cauză, aceasta fiind transportată la o unitate medicală pentru acordarea îngrijirilor de specialitate.

Totodată, s-a procedat la testarea alcoolscopică a biciclistului, rezultând valoarea de 0,71 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Polițiștii efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracţiunii de vătămare corporală din culpă.

 

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

One comment on “Un bărbat a ajuns la spital, după un accident de bicicletă”

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia