fc botosani- CS Universitatea Craiova, cupa romaniei, stiriFC Botoșani a fost eliminată din Cupa României, deși a câștigat cu 2-1 (1-0) în fața formației CS Universitatea Craiova, în manșa retur a semifinalelor Cupei României la fotbal.

Echipa lui Costel Enache a fost eliminată din cauza acelui 5-1 pentru olteni înregistrat în tur.

FC Botoșani a marcat în minutul 13 prin Axente, după o fază frumoasă a lui Moruțan. Mitriță a adus egalarea în minutul 61, iar Golubovic a adus victoria printr-un gol superb înscris în minutul 66.

Arbitrul central al partidei, Marcel Bârsan, a anulat un gol valabil înscris în minutul 14 de Roman.

like facebook, stiri, botosaniEchipele de start:

FC Botoșani: Cobrea- Plămadă, Miron, Burcă, Mușat- Rodriguez, Achim- M. Roman, Moruțan, Golofca- Axente. Antr. Costel Enache

Rezerve: Pap, Tincu, Dumitraș, Chitoșcă, Oaidă, Golubovic, Serediuc

CS Universitatea Craiova: Mitrovic- R. Popa, R. Keli, Ferreira- Dimitrov, Mateiu, Zlatinski, Briceag- Gustavo, Băluță, Mitrița. Antr. Devis Mangia

Rezerve: Popescu, Popov, Burlacu, Bancu, Glavina, Martic, Screciu

Filmul jocului:

min. 86 schimbare la Craiova. Iese Gustavo și intră Martic

min. 80 Burcă lovește mingea cu capul periculos, însă Mitrovic scoate in extremis peste bară

min. 80 dublă deschimbare la FC Botoșani. Ies Mihai Roman și Plămadă și intră Serediuc și Tincu

min. 72 Schimbare la Craiova. Iese Mitriță și intră Burlacu

min. 72 Schimbare la Craiova. Răzvan Popa și intră Popov

min. 72 cartonaș galben pentru Plămadă

min. 71 Roman trimite pe lângă bară, după o pasă perfectă de la Moruțan

min. 70 ocazie mare pentru Rodriguez, care trage pe lângă poartă, după un atac prelungit al botoșănenilor

min. 66 GOL Golubovic înscrie un gol superb, cu un lob peste Mitrovic

min. 63 schimbare la FC Botoșani. Iese Axente și intră Golubovic

min. 63 cartonaș galben pentru Mihai Roman, pentru un atac tare la Briceag

min. 61 GOL Mitriță egalează, după un contraatac rapid. El pleacă de la 40 de metri și depășește întreaga apărare botoșăneană printr-un șut la colțul scurt

min. 59 cartonaș galben pentru Briceag pentru un fault asupra lui Moruțan

min. 57 Moruțan reia cu capul spre poartă, însă mingea trece puțin pe lângă bară

min. 56 cartonaș galben pentru Rodriguez pentru un fault din spate asupra lui Mitriță

min. 52 cartonaș galben pentru Răzvan Popa, pentru un fault asupra lui Golofca

min. 51 Golofca înscrie și el, dar golul este anulat pentru offside

min. 43 Mușat șutează puternic peste poartă, după un atac prelungit al formației botoșănene

min. 40 Moruțan șutează din afara careului, însă Mitrovic, aflat pe direcția mingii, prinde ușor

min. 35 cartonaș galben pentru portarul craiovean Mitrovic pentru tragere de timp

min. 30 Golofca șutează din afara careului însă prinde Mitrovic fără probleme

min. 26 cartonaș galben pentru Burcă pentru un atac tare la Gustavo

min. 15 Roman înscrie din nou, însă arbitrul Bârsan a anulat golul pentru un fault în atac

min. 13 GOL Axente deschide scorul după ce Moruțan a trecut în dribling de întreaga apărare craioveană

min. 12 Golofca are prima ocazie a jocului. El primește o pasă bună la marginea careului de la Moruțan, însă șutează mult peste poartă

One thought on “FC Botoșani, eliminată din Cupa României. A câștigat cu CS Universitatea Craiova cu 2-1 (1-0), dar înfrângerea din tur a contat