FC Botoșani face egal, acasă, cu Sepsi OSK. Cum arată clasamentul după acest semieșec!

fc botosani- sepsi oskFC Botoșani a terminal la egalitate, scor 2-2 (1-1), în partida susținută pe teren propriu contra Sepsi OSK Sfântul Gheorghe, după un joc foarte slab.

Formația lui Costel Enche a deschis scorul în minutul 18 prin Plămadă, oaspeții egalând în minutul 42 prin Petrovikj. Imediat după pauză, Plămadă a primit cartonaș roșu direct pentru un fault dur, iar oaspeții au preluat conducerea în minutul 61 prin Simonovski. Botoșănenii au egalat în al patrulea minut de prelungire, după ce Tincu a înscris cu capul după o lovitură de la colț

like facebook, stiri, botosaniDupă acest semieșec, FC Botoșani ocupă locul al doilea în clasament cu 29 de puncte, cu șase mai puțin decât dinamoviștii.

1 Dinamo Bucuresti 6 5 0 1 13-5 (8) 35 *
2 FC Botosani 6 2 3 1 4-3 (1) 29 *
3 FC Voluntari 6 2 1 3 7-9 (-2) 21
4 Sepsi OSK 6 2 4 0 11-8 (3) 20 *
5 Concordia Chiajna 6 1 2 3 5-8 (-3) 19
6 Gaz Metan Medias 6 3 1 2 9-8 (1) 18
7 ACS Poli Timisoara 6 0 2 4 3-7 (-4) 16 *
8 Juventus Bucuresti 6 2 1 3 4-8 (-4) 13