Amical: FC Botoșani a învins cu 4-0 pe Bucovina Rădăuți

fc botosani- radauti bucovinaFC Botoșani a avut vineri un meci de pregătire cu formația de Liga a 3-a, Bucovina Rădăuți. Elevii lui Costel Enache s-au impus cu scorul de 4-0 (1-0) prin golurile lui Dumitraș (min.44), Piftor (min.48), Chitoșcă (min.85) și Hazazi (min.90).

Principalul Costel Enache a trimis în teren următorii jucători:

Pap (Cobrea) – Dumitraș, Plămadă, Miron, Mușat – Tincu, Cucu – Golofca (Piftor), Fulop, Serediuc – Axente

fc botosani- radauti bucovinaBotoșănenii și-au creat câteva ocazii prin Golofca, Axente, Dumitraș și Miron dar golul a venit abia cu două minute înainte de pauză. Andrei Dumitraș a executat o lovitură liberă din marginea careului, a trimis mingea în vinclu iar după 45 de minute a fost 1-0.

La pauză, Enache a făcut mai multe schimbări, începând reăriza secundă cu:

Cobrea (Brânză) –  Ungurușan (Chitoșcă), Miron, Burcă, Acsinte – Rodriguez, Oaidă – Moruțan, Achim, Piftor  – Hazazi.

fc botosani- radauti bucovinaÎn debutul reprizei a doua, FC Botoșani a majorat scorul prin juniorul Alex Piftor care a marcat după o acțiune prelungită de atac. La roș-alb-albaștri a debutat Naif Hazazi, atacantul de 29 de ani venit din Arabia Saudită.

Pe finalul partidei, sauditul i-a pasat lui Chitoșcă iar acesta a marcat din careul mic, iar în minutul 90, Hazazi a marcat pentru 4-0 după o pasă de la Oaidă.