Zeci de elevi de la Colegiul Național ”Mihai Eminescu” vor reprezenta județul Botoșani la olimpiadele şi concursurile naţionale. Cine sunt aceștia

Colegiul National Mihai Eminescu Botosani (1)Zeci de elevi de la Colegiul Național ”Mihai Eminescu” vor reprezenta județul Botoșani la olimpiadele  şi concursurile naţionale din acest an şcolar.

like facebook, stiri, botosaniCa in fiecare an, susţinem motivaţia şi performanţa elevilor care doresc să se autodepaşească, să-şi evidenţieze capacităţile creative şi abilităţile pentru un anume obiect de studiu. Sunt concursuri de excelenţă pentru care aceşti elevi lucrează suplimentar sub îndrumarea riguroasă a cadrelor didactice. Cinste lor şi celor care au contribuit la succesul acestora!”, a declarat Cristina Chiriac, directorul Colegiului Național ”Mihai Eminescu”.

Iată elevii olimpici!
1. MURARIU DĂNUȚ-clasa a X a C-CALIFICAT LA OLIMPIADA INTERDISCIPLINARĂ”ȘTIINȚELE PĂMÂNTULUI”, Bistrita,jud.Bistrita –Nasaud, 18-22 aprilie, 2018.  Profesori coordonatori:Huțanu Liviu, Pintilei Aurelian, Petrea Mariana, Guceanu Constantin
2. IUREA IASMINA-clasa a X a- CALIFICATĂ LA OLIMPIADA INTERDISCIPLINARĂ”ȘTIINȚELE PĂMÂNTULUI”-Bistrita,jud.Bistrita –Nasaud, 18-22 aprilie, 2018. Profesori coordonatori: Stejar Mariana, Bălăucă Cristina, Petrea Mariana, Hristea Dana Mihaela
3. BĂLĂUCĂ MARIA DARIA-clasa a VIII a B-CALIFICATĂ LA OLIMPIADA NAȚIONALA DE FIZICĂ-Breaza, jud.Prahova, 2-6 aprilie, 2018. Profesor coordonator Bălăucă Cristina
4. CREȚU ELENA CRISTIANA-clasa a VIII a B- CALIFICATĂ LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE FIZICĂ Breaza, jud.Prahova, 2-6 aprilie, 2018. Profesor coordonator Bălăucă Cristina
5. STROICI ANDREI-clasa a VIII a B- CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE FIZICĂ Breaza,jud.Prahova, 2-6 aprilie, 2018. Profesor coordonator Bălăucă Cristina
6. CORDUNEANU MĂLINA-clasa a VIII a A- CALIFICATA LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE FIZICĂ Breaza, jud.Prahova, 2-6 aprilie, 2018. Profesor coordonator Lungu Alin
7. MIHOREANU COSMINA-Clasa a IX a C-CALIFICATĂ LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE FIZICĂ Breaza, jud.Prahova, 2-6 aprilie, 2018. Profesor coordonator Bălăucă Cristina
8. MURARIU DĂNUȚ-Clasa a X a C-CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE FIZICĂ Breaza,jud.Prahova, 2-6 aprilie, 2018. Profesor coordonator Pintilei Aurelian
9.COSTÎN LUCA COSMIN-Clasa a X a C- CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE FIZICĂ Breaza, jud.Prahova, 2-6 aprilie, 2018. Profesor coordonator Pintilei Aurelian
10. MORARIU MEDEEA-Clasa a XI a- CALIFICATĂ LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE FIZICĂ Breaza,jud.Prahova, 2-6 aprilie, 2018. Profesor coordonator Bălăucă Cristina
11. BĂLĂUCĂ ȘTEFAN RĂZVAN-Clasa a XII a A-CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE FIZICĂ Breaza,jud.Prahova, 2-6 aprilie, 2018.  Profesor coordonator Bălăucă Cristina
12. AMATEIESĂ ANA MARIA-Clasa a IX a F-CALIFICATĂ LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE BIOLOGIE Piatra Neamt-jud.Neamt, 2-7 aprilie,2018. Profesor coordonator Huțanu Liviu
13. COȘOREANU SABINA-Clasa a IX a C-CALIFICATA LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE BIOLOGIE Piatra Neamt-jud.Neamt, 2-7 aprilie, 2018. Profesor coordonator Mitelu Cătălina
14. DUMITRESCU LIVIU-Clasa a X a- CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE BIOLOGIE-Piatra Neamt-jud.Neamt,2-7 aprilie,2018. Profesor coordonator Stejar Mariana
15. ALBU COSMIN MARIAN-Clasa a XI a-CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE BIOLOGIE Piatra Neamt-jud.Neamt,2-7 aprilie,2018. Profesor coordonator Mitelu Cătălina
16. BULIGA COSMIN-Clasa a VIII a B-CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE CHIMIE Craiova,1-6 aprilie,2018. Profesor coordonator Guceanu Constantin
17. NISTOR ȘERBAN-Clasa a IX a F- CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE CHIMIE Craiova,1-6 aprilie,2018. Profesor coordonator Vasilache Mihaela
18. ADĂSCĂLIȚEI ALEXANDRA-Clasa a X a-CALIFICATĂ LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ENGLEZĂ Constanta,2-6 aprilie,2018. Profesor coordonator Bălteanu Monica
19. ABOAICE GEORGE NICOLAE-Clasa a XI a H-CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALA DE LIMBA ENGLEZĂ Constanta ,2-6 aprilie,2018. Profesor coordonator Bălteanu Monica
20. IACOB ECATERINA-Clasa a X a C-CALIFICATĂ LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA FRANCEZĂ Buzău,2-6 aprilie,2018.  Profesor coordonator Pintilei Daniela
21. MAXIM LUCIA-Clasa a XII a G- CALIFICATĂ LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBI ROMANICE.Profesor coordonator Pintilei Daniela
22. HONCERIU GABRIELA-Clasa a XI a H- CALIFICATĂ LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBI ROMANICE. Profesor coordonator Pintilei Daniela
23. PITROP TEODORA-Clasa a VIII a A- CALIFICATĂ LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA FRANCEZĂ Buzău,2-6 aprilie,2018. Profesor coordonator Pintilei Daniela
24. IACOBIȚĂ DANIELA-Clasa a V a B- CALIFICATĂ LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ-Negresti, Oas, jud.Satu-Mare,3-6 aprilie,2018. Profesor coordonator Poroșniuc Daniel
23. PALICIUC MIRUNA-Clasa a VIII a B- CALIFICATĂ LA OLIMPIADA NATIONALĂ DE MATEMATICĂ- Satu Mare,jud.Satu-Mare,3-7 aprilie,2018. Profesor coordonator Poroșniuc Daniel
24. BULIGA COSMIN-Clasa a VIII a B-CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ- Satu Mare,jud.Satu-Mare,3-7 aprilie,2018. Profesor coordonator Poroșniuc Daniel
25. MIHOREANU COSMINA-Clasa a IX a C- CALIFICATA LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ Satu Mare,jud.Satu-Mare,3-7 aprilie,2018. Profesor coordonator Poroșniuc Daniel
26. TRIȘCĂ VICOL-CEZAR-Clasa a X a C-CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ Satu Mare,jud.Satu-Mare,3-7 aprilie,2018.  Profesor coordonator Trișcă Teodor
27. HOLCAN COSMIN-Clasa a XI a-CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ Satu Mare,jud.Satu-Mare,3-7 aprilie,2018.  Profesor coordonator Buzduga Niculai
28. BIDAȘCĂ CARINA- Clasa a XI a A-CALIFICATĂ LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ Satu Mare,jud.Satu-Mare,3-7 aprilie,2018. Profesor coordonator Poroșniuc Daniel
29. BĂLĂUCĂ ȘTEFAN RĂZVAN-Clasa a XII a A- CALIFICAT LA OLIMPIADA NATIONALA DE MATEMATICĂ Satu Mare,jud.Satu-Mare,3-7 aprilie,2018. Profesor coordonator Poroșniuc Daniel
30. ANECHITEI MATEI-Clasa a XII a A- CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ Satu Mare,jud.Satu-Mare,3-7 aprilie,2018.  Profesor coordonator Poroșniuc Daniel
31. COLESCU ALICE- Clasa a XI a E- CALIFICATĂ LA CONCURSUL NAȚIONAL DE MATEMATICĂ”A.Haimovici”. Profesor coordonator Ciudin Ionela
32. PODARIU RĂZVAN-Clasa a IX a F- CALIFICAT LA CONCURSUL NAȚIONAL DE MATEMATICĂ”A.Haimovici”. Profesor coordonator Băetu Ioan
33. SURDU ȘERBAN-Clasa a XI a E-CALIFICAT LA CONCURSUL NAȚIONAL DE MATEMATICĂ”A.Haimovici”. Profesor coordinator Ciudin Ionela
34. CIUBOTARU EMANUEL-Clasa a XI a E- CALIFICAT LA CONCURSUL NAȚIONAL DE MATEMATICĂ”A.Haimovici”. Profesor coordinator Ciudin Ionela
35. PETRUC ANDREI ȘTEFAN-Clasa a IX a C- CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INFORMATICĂ. Constanta, jud.Constanta,29 martie-3 aprilie,2018. Profesor coordonator Chira Liliana
36.TRIȘCĂ VICOL-CEZAR-Clasa a X a C-CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INFORMATICĂ Constanta,jud.Constanta,29 martie-3 aprilie,2018. Profesor coordonator Ilincariu Oana
37. CAZACIUC VALENTIN-Clasa a XII a-CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INFORMATICĂ Constanta,jud.Constanta,29 martie-3 aprilie,2018.  Profesor coordonator Oltean Ștefan/Ilincariu Oana
38. AJECHILOAE EUGEN-Clasa a XII a A- CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INFORMATICĂ Constanta,jud.Constanta, 29 martie-3 aprilie,2018.  Profesor coordonator Ilincariu Oana
39. BĂLĂUCĂ ȘTEFAN RĂZVAN-Clasa a XII a A- CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LINGVISTICĂ Vaslui, jud.Vaslui,11-13 mai,2018. Profesor coordonator Zamfirescu Violeta
40. ANECHITEI MATEI-Clasa a XII a A-CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LINGVISTICĂ Vaslui,jud.Vaslui,11-13 mai,2018. Profesor coordonator Zamfirescu Violeta
41. PITROP TEODORA-Clasa a VIII a A- CALIFICATĂ LA CONCURSUL NAȚIONAL INTERDISCIPLINAR” CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE Putna,jud Suceava, 10-13 mai,2018. Profesor coordonator Zamfirescu Violeta
42. OLENIC OLIVIA ANDREEA-Clasa a IX a H-CALIFICATĂ LA OLIMPIADA NAȚIONALA DE LIMBI CLASICE-Arad, jud Arad, 3-5 aprilie, 2018. Profesor coordonator Coca Dorica
43. ONOFREI DRAGOȘ- Clasa a X a H- CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBI CLASICE Arad,jud Arad,3-5 aprilie,2018.  Profesor coordonator Coca Dorica
44.  PINTILEI GEANINA-Clasa a X a- CALIFICATĂ LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ Bucuresti,2-6 aprilie,2018.Profesor coordonator Mariana Rânghilescu
45. ANGHEL ANDREI- Clasa a XI a D- CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ Bucuresti,2-6 aprilie,2018. Profesor coordonator Damean Diana
46. PUȘCAȘU ANDREEA-Clasa a XII a-CALIFICATĂ LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ- Bucuresti,2-6 aprilie,2018. Profesor coordonator Zamfirescu Violeta
47. CUCU MIHNEA-Clasa a VII a- CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ȘTIIȚE SOCIO-UMANE-CULTURĂ CIVICĂ. Profesor coordonator Ciobanu Loredana
48. VÂNTU IOANA-Clasa a VII a A- CALIFICATĂ LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ȘTIIȚE SOCIO-UMANE-CULTURĂ CIVICĂ. Iasi,jud.Iasi,2-6 aprilie,2018. Profesor coordonator Ciobanu Loredana
49. ANGHEL ANDREI- Clasa a XI a D- CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALA DE ȘTIIȚE SOCIO-UMANE-ECONOMIE. Iasi,jud.Iasi,2-6 aprilie,2018. Profesor coordonator Botezatu Loredana
50. MACSIM ELENA- Clasa a XI a- CALIFICATĂ LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ȘTIIȚE SOCIO-UMANE-PSIHOLOGIE,  Iasi,jud.Iasi,2-6 aprilie,2018. Profesor coordonator Botezatu Loredana
51. COBZARIU ROXANA- Clasa a XII a F-CALIFICATĂ LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ȘI LITERATURA Rromani, București,2-5 aprilie,2018. Profesor coordonator Scripcariu Petronia
52. COBZARIU ROXANA-Clasa a XII F-CALIFICATĂ LA CONCURSUL NAȚIONAL “ISTORIA ȘI TRADIȚIILE ROMILOR”. Profesor coordonator Scripcariu Petronia
53. MIHOREANU COSMINA-Clasa a IX a C-CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE CHIMIE, Craiova,1-6 aprilie,2018. Profesor coordonator Vasilache Mihaela
54. MURARIU DĂNUȚ-Clasa a X a- CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE CHIMIE- Craiova,1-6 aprilie,2018. Profesor coordonator Guceanu Constantin
55.  IUREA IASMINA-Clasa a X a-CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE CHIMIE Craiova,1-6 aprilie,2018. Profesor coordonator Hristea Mihaela Dana
56. IACOB ECATERINA-Clasa a X a-CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE CHIMIE. Craiova,1-6 aprilie,2018. Profesor coordonator Guceanu Constantin
57. SURDU REMUS ȘERBAN-Clasa a XI a- CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE CHIMIE Craiova,1-6 aprilie,2018. Profesor coordonator Guceanu Constantin
58. IVAN CRISTIAN-Clasa a XI a- CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE CHIMIE Craiova,1-6 aprilie,2018. Profesor coordonator Guceanu Constantin
59. DUTCĂ GABRIELA TEODORA-Clasa a XII a- CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE CHIMIE- Craiova,1-6 aprilie,2018. Profesor coordonator Guceanu Constantin
60. ȘORODOC MATEI-Clasa a VIII a A- CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ISTORIE Alba-Iulia,jud.Alba,2-6 aprilie,2018.  Profesor coordonator Ciobanu Loredana
61. OBADĂ MELANIA-Clasa a IX a- CALIFICATĂ LA OLIMPIADA NATIONALA DE ISTORIE- Alba-Iulia,jud.Alba,2-6 aprilie,2018. Profesor coordonator Ciobanu Loredana
62. CLIPACIUC ROXANA-Clasa a XII a- CALIFICATĂ LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ISTORIE Alba-Iulia,jud.Alba,2-6 aprilie,2018. Profesor coordonator Botezatu Daniel

63. IACOB CLAUDIA-Clasa a X a- CALIFICATĂ LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ISTORIE- Alba-Iulia,jud.Alba,2-6 aprilie,2018. Profesor coordonator Botezatu Daniel

64. AILINCĂI EMILIA-Clasa a IX a- CALIFICATĂ LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE RELIGIE-Cultul ortodox Iași,jud.Iași,12-15 aprilie,2018.  Profesor coordonator Purice Cătălin
65. PITROP ALEXANDRU-Clasa a XII a C- CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ Satu Mare.jud.Satu Mare,3-7 aprilie,2018. Profesor coordonator Oniciuc Gheorghe
66. LAZĂR DARIA GEORGIANA-Clasa a IX a-CALIFICATĂ LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ “Lectura ca abilitate de viață”, 2-6 aprilie,2018,București.  Profesor coordonator Hăila Irina
67. ANGHEL ANDREI-Clasa a XI a D- CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ “Lectura ca abilitate de viață” 2-6 aprilie, 2018,București. Profesor coordonator Damean Diana
68. TRIȘCĂ- VICOL CEZAR Clasa a X a C- PREMIUL III la CONCURSUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ” Pe urmele lui Moisil”. Botoșani,23-25 martie,2018.  Profesor coordinator, Ilincariu Oana
69. AJECHILOAE EUGEN-Clasa a XII a A- PREMIUL I la CONCURSUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ”Pe urmele lui Mosil”, Botoșani, 23-25 martie,2018. Profesor coordonator Ilincariu Oana
70. BREȘUG ALEXANDRU-Clasa a X a E-CALIFICAT LA OLIMPIADA NAȚIONALĂ A SPORTULUI ȘCOLAR-sectiunea șah 13-15 mai,2018. Profesor coordonator Lohan Constantin

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com