Moruțan înscrie, din nou, la Naționala Under 19 a României

morutan olimpiu, stiri, fc botosani

Jucătorul FC Botoșani Olimpiu Moruțan a marcat din nou la Naționala Under 19 a României. Mijlocașul grupării botoșănene a marcat al doilea gol pe care România l-a marcat în partida câștigată cu 4-0 în fața Serbiei.

Meciul a avut loc pe Stadionul ”Ilie Oană” din Ploieşti, în Grupa a 4-a a turului de elită al Campionatul European de fotbal Under-19.

Alexandru Măţan a deschis scorul în minutul 20, iar Olimpiu Moruţan a marcat 23 trei minute mai târziu. Ulterior, Tudor Băluţă a majorat avantajul în minutul 55, iar Mîțan a înscris din nou în minutul 61.

like facebook, stiri, botosaniMoruțan, care din vară va juca pentru FCSB, a fost schimbat în minutul 84.

Pentru România au evoluat: Daniel Vlad – Denis Haruţ, Vladimir Screciu, Constantin Dima, Robert Neciu – Tudor Băluţă, Marco Dulca – Olimpiu Moruţan (Claudiu Micovschi, 84), Vlad Dragomir (căpitan), Alexandru Măţan (Denis Drăguş, 68) – Andrei Sîntean (Robert Moldoveanu, 65).