VIDEO FC Botoşani termină la egalitate meciul cu formaţia FK Tonso din Rusia

fc botosani, fk tonso, stiri, antalya, meci amicalElevii lui Costel Enache au disputat joi al treilea amical din cantonamentul din Antalya. Botoșănenii au terminat la egalitate, scor 2-2, în fața formației de primă ligă din Rusia, FK Tosno. Golurile botoșănenilor au fost marcate de Axente în minutul 21 și Dumitraș în minutul 76, iar rușii au marcat prin Trujic în minutul 35 și Skvortsov în minutul 52.

like facebookCostel Enache a trimis în teren următorii jucători:

Prima repriza: Pap – Acsinte, Plămadă, Burcă, Unngurușan – Tincu, Cucu, – Golofca, Moruțan, M.Roman – Axente

A doua repriza: Brânză – Musat, Tincu, Plămadă, Dumitras – Oaidă, Achim – Rodriguez, Morutan (67 Piftor), Ciaccheri – Golubovic

Următoarea partidă pentru botoșăneni va fi luni 22 ianuarie, ora 17.00, când va întâlni formația Arka Gdynia.

One thought on “VIDEO FC Botoşani termină la egalitate meciul cu formaţia FK Tonso din Rusia