Live text: FC Botoșani- FCSB 0-3 (0-1)

fc botosani- fcsb 0- 0FC Botoșani a fost învinsă, duminică seară, cu scorul de 3-0 (1-0), în partida de pe teren propriu, din etapa a 21-a a Ligii 1, contra vicecampioanei FCSB.

Echipa lui Gigi Becali a deschis scorul în minutul 45 prin Gnohere şi şi-a mărit avantajul în minutul 58 prin Denis Man. Tănase a înscris pentru 3-0 în minutul 93.

Preşedintele AFC Botoşani, Cornel Şfaiţer, susţine că la acest meci asistă scouter din Anglia şi Ucraina, care îl urmăresc pe Olimpiu Moruţan.

Meciul de pe Stadionul Municipal a fost arbitrat la centru de Marius Avram. Partida a fost precedată de un moment de reculegere în memoria fostului suveran Mihai I.

fc botosani- fcsb echipa FCFC Botoșani: Cobrea- Unguruşan, Miron, Burcă, Muşat- Tincu, Bordeianu- Roman, Moruţan, Buş- D. Popa. Antr. Costel Enache

FCSB: Niţă- Enache, Larie, Bălaşa, Momcilovici- Pintilii, Filip- Man, Achim, Tănase- Gnohere. Antr. Nicolae Dică

Filmul meciului:

min. 93 GOL Tănase marchează dintr-o pasă de la portarul Niţă, care a degajat. Atacantul bucureştean a trecut foarte lejer de apărătorii botoşăneni şi de portarul Cobrea

min. 90 trei minute de prelungiri arătat de centralul Marius Avram

min. 89 cartonaş galben pentru portarul Niţă, pentru trageri de timp

min. 83 Ciacheri şutează din vole din afara careului, însă Niţă prinde în doi timpi

min. 72 Moruţan pătrunde de unul singur în careu, însă trimite mingea puţin pe lângă bara lui Niţă

min. 70 schimbare la FCSB. Iese Gnohere şi intră O. Popescu

min. 69 schimbare la FC Botoşani. Iese Buş şi intră Chitoşcă

min. 66 cartonaş galben pentru Enache după ce l-a lovit cu mâna în faţă pe Unguruşan

min. 59 schimbare la FC Botoşani. A ieşit Popa şi a intrat Ciacherri

min. 58 GOL FCSB înscrie prin Man, care reia în plasă o centrare a nou-intratului Coman şi deviata de Gnohere

min. 58 schimbare la FCSB. Iese Achim şi intră Coman

min. 53 Roman execută o lovitură liberă directă de la aproape 20 de metri, însă Niţă prinde fără probleme

min. 51 cartonaş galben pentru Filip, care l-a lovit cu cotul pe Bordeianu

min. 45 GOL FCSB deschide scorul prin Gnohere, care şutează lângă bara din stânga lui Cobrea, după ce a fost servit perfect de Tănase. Se presupune că a fost o poziţie de off-side la Tănase

min. 39 o nouă ocazie pentru FCSB. Enache şi Man intră cu mingea în careu, însă aceasta se plimbă prin faţa porţii lui Cobrea, fără ca bucureştenii să reuşească să o trimită în plasă

min. 35 Gnohere are cea mai mare ocazie de până în acest minut. Primeşte mingea în careul mic, se întoarce de lângă Miron, dar şutează pe lângă

min. 26 FCSB are o nouă ocazie, după ce Cobrea a ieşit neinspirat, iar bucureştenii nu au reuşit să trimită mingea în poartă

min. 23 cartonaş galben pentru căpitanul Botoşaniului. Tincu l-a călcat dur pe Gnohere

min. 12 schimbare la FCSB. Intră Nedelcu în locul lui Bălaşa, care s-a accidentat

min. 12 Moruţan şutează de la marginea careului, însă prinde Niţă

min. 10 Bălaşa iese de pe teren pe targă. El s-a accidentat după un contact cu Moruţan în suprafaţa de pedeapsă a bucureştenilor

min. 7 prima ocazie a meciului aparţine FCSB, prin Gnohere care şutează de la marginea careului mare, însă prinde Cobrea

One thought on “Live text: FC Botoșani- FCSB 0-3 (0-1)