FC Botoșani- FC Voluntari 1-0 (1-0)

FC Botosani- FC VoluntariFC Botoșani a învins, vineri seară, cu scorul de 1-0 (0-0), pe FC Voluntari, într-un meci contând pentru etapa a 17-a a Ligii 1.

Singurul gol de pe Stadionul Municipal a fost marcat de Moruţan, în minutul 7, el trimiţând cu capul în poartă o minge recentrată de Mihai Roman, care primise mingea de la Buș.

FC Botosani, FC Voluntari echipaEchipele de start:

FC Botoșani: Cobrea-Unguruşan, Miron, Burcă, Muşat- Tincu, Bordeianu- Moruţan, Roman, Buş- Kuku. Antr. Costel Enache

FC Voluntari: Balauru-Filipov, Balaur, Achim, Acsinte, Răuţă, Lazăr, Căpăţână, Ivanovici, Popadiuc, Trandafirescu. Antr. Claudiu Niculescu

Filmul jocului:

min. 93 cartonaş galben şi pentru portarul Cobrea pentru tragere de timp

min. 93 cartonaş galben Serediuc

min. 90 meciul se prelungeşte cu trei minute

min. 87 schimbare la FC Botoşani. Iese Buş şi intră Oaidă

min. 82 schimbare la FC Botoşani. Iese M. Roman şi intră Serediuc

min. 78 ocazie mare pentru Voluntari. Bălan execută perfect o lovitură liberă de la 25 de metri, însă mingea a lovit bara

min. 76 Miron loveşte mingea cu capul, după o lovitură de colţ executată de Roman, dar balonul se scurge pe lângă poartă

min. 75 ocazie mare pentru D. Popa care a tras de la peste 25 de metri, puţin pe lângă poarta lui Balauru

min. 72 schimbare la FC Voluntari. Iese Căpăţână şi intră Cernat

min. 59 schimbare la FC Voluntari. Iese Trandafirescu şi intră Adrian Balan

min. 54 schimbare la FC Voluntari. Iese Popadiuc şi intră Olteanu

min. 54 schimbare la FC Botoşani. Iese Kuku şi intră Popa

min. 45 Popadiuc încheie prima repriză cu un șut la poartă, fără pericol pentru poarta lui Cobrea

min. 32 Buș primește o pasă excelentă în careu de la Mihai Roman, șutează la poartă, însă respinge portarul Voluntariului

min. 25 cartonaș galben pentru Răuță pentru un fault

min. 20 Moruțan șutează la poartă după ce a driblat mai mulți fundași în careul advers

min. 18 FC Voluntari înscrie, însă reușita este anulată din cauza unei pozitii de off-side

min. 7 GOL Moruțan. Bordeianu centrează în careu, Roman reia spre poartă, iar Moruțan, la câțiva metri de poartă, reia cu capul în plasă

min. 3 FC Botoșani are primul corner, după un atac prelungit terminat cu șuturi ale lui Moruțan și Bordeianu

One thought on “FC Botoșani- FC Voluntari 1-0 (1-0)