Live text: Sepsi SK- FC Botoșani 0-2 (0-1)

sepsi- fc botosani 0 -0FC Botoșani a învins, luni seară, în deplasare, la Brașov, cu scorul de 2-0 (1-0) pe Sepsi OSK Sfântul Gheorghe, într-un meci contând pentru etapa a 16-a a Ligii 1.

Buș a deschis scorul în minutul 45, el transformând un penalty dictat după un fault în careu. Zece minute mai târziu, Bordeianu a spre poarta adversă, iar Burlacu a deviat minte în propria poartă.

Sepsi SK: Miron- Răduţoiu, Dima, Damian, Grecu-Ghinga, Petroviki-Petre, Herea, Fulop-Hadnagy. Antr. Costel Enache

FC Botoșani: Cobrea – Unguruşan, A. Miron, A. Burcă, Dumitraş – Tincu, Bordeianu – M. Roman, Moruţan, L. Buş – Kuku. Antr. Nagy Şandor

Filmul meciului:

min. 86 schimbare la Sepsi. Iese Răduţoiu şi intră Mitra

min. 83 Bordeianu trage pe lângă poartă, deşi se afla singur faţă în faţă cu portarul advers

min. 82 schimbare la FC Botoşani. Iese Moruţan şi intră Serediuc

min. 81 Oaidă ratează o ocazie uriaşă. El preia greşit o minge centrată de Kuku şi trimite pe lângă poartă

min. 79 cartonaş roşu pentru Hadnagy care a simulat un fault. Acesta a fost al doilea cartonaş galben al jucătorului lui Sepsi

min. 77 ocazie mare a lui Târnăvan, care preia din vole, din careu, o centrare venită din partea dreaptă

min. 76 Kuku înscrie, după un set de ocazii ale formaţiei botoşănene, însă golul este anulat, pe motiv de offside

min. 70 schimbare la FC Botoşani. Iese Buş şi intră Oaidă

min. 62 schimbare la Sepsi. Iese Burlacu şi intră Papsys

min. 59 schimbare la Sepsi. Iese Patrick Petre şi intră V. Astafei

min. 59 cartonaş galben pentru Hadnagy

min. 57 schimbare la FC Botoșani. Iese Roman și intră Târnovan

min. 55 GOL FC Botoşani încrie din nou, după un şut al lui Bordieanu deviat de Burlacu

min. 50 Moruţan pătrunde în dribling în careu, însă în momentul şutului a lovit defectuos balonul

min. 48 Moruţan trage de la circa 20 de metri peste poarta lui Miron

laurentiu bus, fc botosanimin. 45 GOL FC Botoşani deschide scorul din penalty prin Laurenţiu Buş

min. 45 penalty pentru FC Botoşani. Mihai Roman este faultat în careu, de către Petrovic care a primit şi cartonaş galben

min. 37 cartonaş galben pentru Grecu după o intrare întârziată asupra lui Unguruşan

min. 34 primul cartonaş galben arătat lui Răduţoiu de la Sepsi, care l-a faultat pe Buş

min. 31 Kuku primeste o minge foarte bună în faţa porţii, însă alunecă şi nu reuşeşte să controleze mincea. Cu toate acestea, mingea trece puţin pe lângă poartă

min. 28 I. Fulop pătrunde uşor printre fundaşii botoşăneani, intră în careu, însă şutul său este deviat în corner de un fundaş al FC Botoşani

min. 24 I. Fulop reia cu capul spre poartă, însă Cobrea prinde cu siguranţă

min. 19 Patrick Petre aruncă o minge în careul lui Cobrea, însă portarul botoşănean prinde înainte ca mingea să ajungă la atacanţii adverşi

min. 6 Buş reia cu capul din faţa porţii, după o centrare de pe stânga, însă portarul Miron reţine fără probleme

min. 1 Moruțan a pătruns spectacuos în careu, dar fundașii lui Sepsi au respins mingea

One thought on “Live text: Sepsi SK- FC Botoșani 0-2 (0-1)