![judecătorul Samir Bosoc](https://i0.wp.com/botosaninews.ro/wp-content/uploads/2011/03/Samir-Bosoc.jpg?resize=200%2C191)
Judecătoria Săveni rămâne din nou fără un judecător. Fostul şef al instituţiei şi-a anunţat intenţia de a părăsi Judecătoria.
Este vorba de judecătorul Samir Bosoc, cel care a depus la Consiliul Superior al Magistraturii o solicitare de transfer de la Judecătoria Săveni la Judecătoria Turnu Măgurele.
Iniţial, transferul trebuia să fie realizat începând cu data de 1 noiembrie 2017, însă Tribunalul Botoşani a cerut CSM amânarea transferului până la 1 decembrie.
Secţia de judecători a CSM a decis, joi, amânarea transferului până la data de 1 decembrie, aşa cum a cerut Tribunalul.
Acest judecător a lucrat total profesional la Saveni,a distrus vieți ,a deposedat proprietari și a jefuit pe unii , a dat unui procuror teren fraudulos,sute ai fost cel mai neprofesionist ….