FC Botoşani- CSMS Iaşi 3-3 (2-2)

fc botosani csms iasi1

FC Botoşani a obţinut doar un rezultat de egalitate, 3-3 (2-2) în meciul de miercuri seară, din etapa a 11-a a Ligii 1, contra CSMS Iaşi, după ce a condus în două rânduri. Gazdele au început excelent meciul marcând de două ori în primele nouă minute prin Popa, minutul cinci şi Roman, minutul 9.

Oaspeţii au revenit prin Mendes, minutul 20 şi Santos, minutul 28. Botoşănenii au revenit din nou în avantaj după ce Buş a transformat o lovitură de pedeapsă în minutul 57. În minutul 81 Cristea a transformat la rândul său un penalty şi a restabilit egalitatea. După acest meci FC Botoşani acumulează 20 de puncte.

like facebookLovitura de start a meciuluifost dată de un puşti de 12 ani, Cosmin Dohotariu, ce s-a dovedit a fi cel mai activ fan al FC Botoşani pe reţelele de socializare.

final de meci

min,82 schimbare la oaspeţi. Santos este înlocuit cu Bădic

min.81 GOL CSMS Iaşi. Andrei Cristea transformă lovitura de pedeapsă

min.80 penalty pentru CSMS Iaşi. Unguruşan îl fautltează pe Moisi

min.79 Costel Enache este trimis şi el în tribune de Colţescu

min.77 ocazie uriaşă pentru oaspeţi. Cisse ratează cu poarta goală de la jumătate de metru

min.75 o nouă schimbare la FC Botoşani. Iese Popa şi intră Esteban

min.73 schimbare la gazde. Iese Roman şi intră Tiberiu Serediuc

min.62 ocazie mare pentru gazde. Popa trage peste poartă, după ce a rămas singur cu portarul advers

min.57 GOOL FC Botoşani. Buş transformă lovitura de pedeapsă

min.55 Flauvius Stoican este trimis în tribune de centralul partidei pentru proteste

min.54 penalty pentru FC Botoşani. Buş este faultat de Frăsinescu

min.51 Buş şutează din interiorul careului advers, însă Koselev respinge

final de repriză

min.31 Moruţan primeşte în centrul careului advers o pasă de la Buş, însă nu reuşeşte să marcheze

min.28 GOL CSMS Iaşi. Mendes primeşte o pasă de la Andrei Cristea şi scapă singur cu Cobrea şi îl învinge pe portarul botoşănean

min.26 Moruţan primeşte cartonaşul galben după un fault asupra lui Santos

min.20 GOL CSMS Iaşi. Mendes centrează şi Santos îl învinge pe Cobrea

min.9 GOOL FC Botoşani.Mihai Roman majorează diferenţa, după ce îl învinge cu un şut spectaculos pe Koselev

min.5 GOOl FC Botoşani. Daniel Popa deschide scorul cu o lovitură de cap după o centrare a lui Dumitraş

FC Botoşani: Cobrea-Dumitraş, Miron, Burcă, Unguruşan-Tincu, Bordeianu-Roman, Buş, Moruţan-Popa.

CSMS Iaşi: Koselev-Sin, Oaka, Joalisson, Ştefănescu, Mendes, Monteiro, Frăsinescu, Moisi, Cioinac, Cristea.

One thought on “FC Botoşani- CSMS Iaşi 3-3 (2-2)