FC Botoşani- Concordia Chiajna 2-1

fc botosani concordia chiajnaFC Botoşani a câştigat o nouă partidă în liga I după ce a învins Concordia Chiajna, cu scorul de 2-1.

Oaspeţii au deschis scorul prin Paul Batin în minutul 27, iar gazdele au întors rezultatul după pauză prin Buş şi Roman în minutele 53 şi 55. După această victorie elevii lui Costel Enache urcă pe poziţia a doua a ligii I.

like facebook

Vezi aici echipele de start:

final de meci

min.88 schimbare la FC Botoşani. Iese Buş şi intră Plămădă

min.79 ocazie mare petru gazde. Burcă reia cu capul o centrare din corner, însă Feusi scoate de pe linia porţii

min.77 Moruţan este eliminat după ce primeşte al doilea galben după o simulare în careul advers

min.70 Ciaccheri primeşte cartonaşul galben

min.65 schimbare la gazde. Iese Popa şi intră Ciaccheri

min.55 GOOL FC Botoşani. Roman aduce gazdele în avantaj după ce profită de o eroare în apărarea oaspeţilor

min.53 GOOL FC Botoşani readuce egalitatea prin Laurenţiu Buş

pauză

min.39 Mihai Roman primeşte  cartonaşul galben după un fault la mijlocul terenului

min.27 GOL Concordia Chiajna. Batin profită de o pasă greşită al lui Muşat şi îl învinge pe Cobrea de la marginea careului

min.7 Batin primeşte cartonaşul galben după un fault asupra lui Bordeianu

FC Botoşani: Cobrea-Unguruşan, Burcă, Miron, Muşat-Tincu, Bordeianu-Buş, Moruţan, Roman-Popa.

Concordia Chiajna : Bălgrădean-Feussi, Tipuric, Zeba, Bucurică, Babic, Albu, Cristescu, Fota,Kortzorg,Batin.

One thought on “FC Botoşani- Concordia Chiajna 2-1