Live score: FC Botoşani- Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 5-1 (2-0)

fc botosani- sepsi oskFC Botoşani a învins, vineri seară, cu scorul de 4-1 (2-0), pe Sepsi OSK Sfântul Gheorghe, într-un meci contând pentru etapa a treia a Ligii 1.

Pe Stadionul Municipal din Botoşani, FC Botoşani a marcat în minutul 1 prin Miron, iar apoi Buş a înscris de două ori 16 şi 59. Roman a înscris în minutul 66 pentru 4-0, iar oaspeţii au redus în minutul 89 prin Patrick Petre. Ulterior, în ultimul minut L. Fulop a înscris pentru 5-1.

fc botosani- sepsi osk echipaEchipele de start:

FC Botoşani: Cobrea- Unguruşan, Burcă, Miron, Muşat- Tincu, Cucu- Golofca, Buş, Moruţan, Popa. Antr. Costel Enache

Sepsi: Niczuly-Burlacu,Ursu,Oros, Dumbravă-Ghinga, Herea- Astafei, Fulop, Petre- Hadnagy. Antr. Valentin Suciu

Filmul meciului:

min. 90 GOOOL FC Botoşani. L. Fulop a înscris cu multă lejeritate, după ce Golofca a trimis cu capul bară

min. 89 GOL pentru Sepsi înscris de Patrick Petre dintr-o lovitură liberă de la marginea careului

min. 87 Patrick Petre trimite în bară pentru Sepsi

min. 83 Cucu şutează puternic din afara careului, însă mingea trece peste poartă

minş. 74 Muşat trimite în bara transversală după un puternic din colţul carelui mare

min. 74 ocazie mare pentru argentinianul Ciacherri de la FC Botoşani, care de la marginea careului şutează puternic pe lângă poartă

min. 72 Roman şutează spre portar lui Sepsi, dar portarul Niczuly reuşeşte să prindă mingea

min. 69 schimbare la FC Botoşani. Ies Moruţan, accidentat, şi Popa şi intră L. Fulop şi Ciacherri

min. 66 GOOOL FC Botoşani. Mihai Roman înscrie la câteva minute după intrarea pe teren. Acesta trimite în poartă o minge centrată de pe partea stânga de la Golofca

min. 62 schimbare la Sepsi. Iese Hadnagy şi intră Veress

min. 62 schimbare la FC Botoşani. Iese Buş şi intră M. Roman

min. 59 GOOOL FC Botoşani. Buş înscrie printr-un şut puternic din careu, după o pasă de la Moruţan

min. 51 schimbare la Sepsi. Iese Claudiu Herea şui intră Papsys

min. 48 cartonaş roşu pentru fostul jucător de al Botoşaniului care evoluează la Sepsi Victoraş Astafei, care l-a lovit cu cotul în figură pe Muşat

min. 45 cartonaş galben pentru Ursu pentru un fault la atacantul botoşănean Popa

min. 42 ocazie mare pentru FC Botoşani. Moruţan a pătruns frumos în careu, i-a pasat lui Popa, dar acesta a ratat şutul în faţa porţii

min. 32 cartonaş galben pentru Daniel Popa pentru un cot aplicat lui Patrick Petre

min. 25 cartonaş galben pentru Stelian Cucu pentru un fault cu cotul asupra unui adversar

min. 24 schimbare la Sepsi. Iese Fulop şi intră Thiaw

min. 20 cartonaş galben pentru Dumbravă de Sepsi, pentru un fault dur

min. 19 ocazie uriaşă pentru FC Botoşani. Moruţan şutează în portar după un atac spectaculos al echipei lui Enache

min 16 GOOOOL FC Botoşani. Buş înscrie cu capul după o centrare perfectă de pe partea stângă

min. 13 Dumbravă şutează către poarta botoşăneană, însă Cobrea scoate de sub bară

min. 1 GOOOL FC Botoşani. Miron a înscris, după ce portarul lui Sepsi a respins în faţă un şut al lui Golofca

One thought on “Live score: FC Botoşani- Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 5-1 (2-0)