FC Botoşani- Pandurii Târgu Jiu 2-1

fc botosani panduriiFC Botoşani a câştigat, cu emoţii, meciul cu Pandurii Târgu Jiu scorul final fiind 2-1.

Golurile au fost marcate în ultimile minute ale partidei. Golofca a deschis scorul în minutul 88, iar Ilie a readus echipele la egalitate, două minute mai târziu. Fulop a dat lovitura finală după alte două minute.

like facebookDupă acest rezultat FC Botoşani acumulează 33 de puncte şi termină campionatul pe locul 10.

final de meci

min.95 Buşu vede cartonaşul galben

min.94 Roman este eliminat, după un conflict cu un adversar, Laurenţiu Popescu

min.92 GOOL FC Botoşani. Fulop duce din nou Botoşaniul în avantaj

min.90 GOL Panduri. Florin Ilie aduce egalarea cu o lovitură de cap

min.88 GOOL FC Botoşani. Golofca deschide scorul, după ce pătrunde în interiorul careului şi îi dă mingea printre picioare lui Popescu

min.87 Fulop ratează o ocazie mare, după ce şutează de la marginea careului, însă mingea ocoleşte de puţin vinclul

min.84 schimbare la FC Botoşani. Iese Kuku şi intră Herghelegiu

min. 67 Burcă primeşte cartonaşul galben

min.63 Hamed primeşte cartonaşul galben la două minute de la intrarea pe teren. Acesta îl faultează pe Bordeianu

min.61 schimbare la oaspeţi. Iese Hlistei şi intră Hamed

min.50 schimbare la gazde. Iese Moruţan şi intră Fulop

min.48 Ocazie imensă pentru FC Botoşani. Golofca primeşte o pasă excelentă de la Bordeianu, însă Popescu are o intervenţie de zile mari

min.42 Păcurar ratează o ocazie mare pentru oaspeţi, după ce nu nimereşte poarta din trei metri

min.32 Patache primeşte cartonaşul galben pentru un faul

min.20 Bordeianu primeşte cartonaşul galben pentru proteste

min.12 ocazie pentru gazde. Golofca pătrunde în careul advers şi centrează în faţa porţii, însă Kuku nu ajunge la minge

Vezi aici echipele de start:

FC Botoșani: Cobrea – Patache, Burcă, Tincu, Mușat – Vașvari, Bordeianu – M. Roman, Moruțan, Golofca, Kuku

Pandurii: L. Popescu – Negoiță, Ene, Erico, Bușu – Cioinac, Zaina – Firțulescu, Păcurar, Hlistei – Negruț