ACS Poli Timişoara- FC Botoşani 1-1 (1-0)

acs poli timisoaraFC Botoşani a obţinut doar un rezultat de egalitate în deplasarea de la Timişoara, scorul final fiind 1-1. Oaspeţii au dominat meciul, însă fără a-şi crea ocazii mari, în timp ce gazdele au marcat la prima ocazie, în minutul 38 prin Cânu. FC Botoşani a restabilit egalitatea în minutul 75 prin Golofca. După acest rezultat elevii lui Leo Grozavu acumulează 26 de puncte.

ACS Poli: Straton – Neagu, Cânu, Scutaru, Novak – Artean, Soljici – Mailat, Croitoru, Fucek – Popovici. Antr. Ionuț Popa

FC Botoșani: Cobrea – Miron, Tincu, Burcă – Ungurușan, Bordeianu, Cârstocea, Popovici – Golofca, Elek, Herghelegiu. Antr. Leo Grozavu

final de meci

min.75 GOOL FC Botoşani. Golofca restabileşte egalitatea, după ce primeşte o pasă de la Fulop

min.60 schimbare la gazde. Iese Popovici şi intră Pedro

min.51 Juncănaru primeşte cartonaşul galben, după ce l-a faultat pe Croitoru

min.45 schimbare la oaspeţi. Iese Elek şi intră Juncănaru

final de repriză

min.38 GOL ACS Poli Timişoara. Cânu înscrie cu capul după un corner

min.31 Cânu îl faultează pe Golofca şi centralul dictează lovitură liberă de la marginea careului gazdelor

min.29 Croitoru primeşte cartonaşul galben pentru un fault asupra lui Burcă

min.2 Neagu vede cartonaşul galben după un fault asupra lui Golofca

3 thoughts on “ACS Poli Timişoara- FC Botoşani 1-1 (1-0)

1. Cel mai prost meci de când joaca in prima divizie.Se joaca de toata rusinea.In locul lui dn Iftimie nu v-as da banii pana când va reveniti (daca va mai reveniti).Rusine sa va fie A fost un meci de divizia judeteana.