Live text: FC Botoșani- Dinamo București 2-1 (1-0)

fc botosani dinamo bucurestiFC Botoșani a învins, sâmbătă seară, cu scorul de 2-1 (1-0), pe Stadionul Municipal, pe Dinamo București. Echipa lui Leo Grozavu a deschis scorul în minutul 22 prin Elek, iar Dinamo egalează în minutul 52 prin Rotariu. În minutul 71, FC Botoșani marchează golul victoriei prin Vașvari din penalty, acordat după un fault în careu asupra lui Elek. De altfel, la această fază, Palic este eliminat pentru al doilea galben.

fc-botosani-dinamo-echipa-botosaniFC Botoșani: Iliev- Dimitrov, Burcă, Miron, Mușat, Vașvari, W. Barbosa, I. Fulop, M. Roman, Elek, Golofca. Antr. Leo Grozavu

Dinamo: Brănescu- Nedelcearu, Romera Nava, Maric, St. Filip, Busuladzic, Rotariu, Nistor, Palic, V. Lazăr, Nemec. Antr. Ioan Andone.

min. 91 ocazie pentru FC Botoșani. Matulevicius trece mingea de portarul lui Dinamo, dar un fundaș scoate de pe linia porții

min. 73 schimbare la FC Botoșani. Iese Elek și intră Matulevicius

fc-botosani-dinamo-2-1min. 71 GOOOL FC Botoșani. Vașvari transformă lovitura de la 11 metri

min. 70 cartonaș roșu pentru Palic pentru un fault în careu asupra lui Elek. FC Botoșani obține penalty

min. 68 cartonaș galben Nedelcearu pentru un fault la Astafei

min 67 dublă schimbare la Dinamo. Ies Maric și Nistor și intră Gnohere și Mahlangu

min. 64 cartonaș galben pentru Nistor pentru o intrare dură la W. Barbosa

min. 63 schimbare la FC Botoșani. Iese I. Fulop și intră Astafei

min. 62 Palici ia și el cartonaș galben pentru un fault asupra lui Mușat

min. 60 I. Fulop ia un cartonaș galben pentru un fault asupra lui Lazăr

fc-botosani-dinamo-1-1min. 52 GOL pentru Dinamo. Rotariu deviază în plasă o centrare din corner a lui Lazăr

min. 46 a început repriza a doua

pauză

min. 45 arbitrul arată un minut de prelungiri

min. 34 încă un cartonaș galben pentru Dinamo. Steliano Filip îl faultează pe Golofca și este sancționat

min. 31 primul cartonaș galben pentru dinamovistul Nemec, care îl lovește cu cotul pe Burcă

min. 23 W. Barbosa trimite un șut puternic pe lângă poarta dinamovistă

fc-botosani-dinamo-1-0min. 22 GOOOL FC Botoșani conduce cu 1-0 după un gol marcat de Elek

min. 20 Maric trimite mingea în bară după prima lovitură de colț pentru Dinamo

min. 8 FC Botoșani ratează deschiderea scorului după ce Mihai Roman a trimiș un șut puternic de la peste 20 de metri în bară

min. 7 Dinamo are primul șut pe poartă. Steliano Filip trage ușor din afara careului, iar Iliev prinde fără probleme