FC Botoșani- Viitorul Constanța 1-2 (1-1)

fc-botosani-viitorulFC Botoșani a fost învinsă, vineri seară, cu scorul de 2-1 (1-1), într-o partidă disputată pe teren propriu, de Viitorul Constanţa. Echipa lui Hagi a deschis scorul în minutul 12 prin Chiţu, iar FC Botoşani a egalat în minutul 38 prin I. Fulop. Oaspeţii au stabilit scorul final în minutul 74 prin Nimely.

like facebookFilmul meciului:

min. 10 primul corner pentru FC Botoșani, Popovici cade după ce a fost învins, însă formația botoșăneană nu primește penalty

min. 11 lovitură de cap ratată de Miron, după un corner

min. 12 GOL Viitorul deschide scorul prin Chițu, în urma unui contraatac foarte rapid

min. 21 Vașvari bate bine o loviutură libera, dar portarul constănțean respinge

min. 25 Miron vede cartonaș galben pentru un fault dur asupra lui Nimely

min. 28 ratare mare pentru Viitorul. Nimely șutează în portari de la câțșiva metri de poartă

min,. 38 Iancu vede cartonaș galben pentru un fault asupra lui Popovici

min. 39 GOOOOL Istvan Fulop egalează după un atac pe partea dreaptă și o centrare bună a lui Roman

min. 40 Astfaei are o ocazie uriașă, dar trage pe lângă poartă

min. 46 schimbare la Viitorul. Iese Iancu și intră Stoica

min. 48 cartonaș galben I. Fulop pentru un atac la Brandan

min. 49 Roman pătrunde în careu, șutează din unghi, dar mingea se duce paralel cu linia porții

min. 52 cartonaș roșu pentru Miron, care a luat al doilea cartonaș galben pentru un fault de joc asupra lui Stoica

min. 54 Stoica intră în careu, pasează pentru Nimely, dar acesta trage încet spre poartă

min. 60 schimbare la FC Botoșani. Iese Mihai Roman și intră Golofca

min. 73 schimbare la FC Botoşani. Iese I. Fulop şi intră Plămadă

min. 73 schimbare la Viitorul. Iese Mitache şi intră Purece

min. 74 schimbare la Viitorul. Iese Carp şi intră Nedelcu

min. 74 GOL Viitorul preia conducerea după un gol cu capul al lui Nimely, după o centrare de pe dreapta a lui Benzar

min 90 arbitrul arată 4 minute de prelungiri

Echipele de start

FC Botoșani: Iliev- Popovici- Miron- Cucu- Burca- Patache- Vasvari- I. Fulop- Roman- Astafei- Matuleviciuc. Antr. Leo Grozavu

Viitorul: Rîmniceanu- Benzar- Țîru- Boli- Mitache- Lopez- Carp- Brandan-Nimely- Iancu- Chițu. Antr. Gheorghe Hagi.

2 thoughts on “FC Botoșani- Viitorul Constanța 1-2 (1-1)

1. Nu i nimic ,mergem înainte. Parcă totuși se exagerează cu Matulevicius, nu joacă nimic, astăzi abia în Min.75 a castigat primul duel la cap, în rest 0.Nu l condamnați pe Miron, se mai întâmplă, ce sa mai zici de Enache în meciul de aseară? Ne luăm revanșa la Chiajna. Hai FC !

2. Esti la furat Filu.Ala era singurul care alerga.Nu se schimba echipa care castiga.Echipa prost facuta a pierdut.Cucu,Popovici,Roman nu pot fi decat rezeve.Cu echipa prost facuta era sa o incurcam si anul trecut.