FC Botoşani-Steaua 0-2

fc-botosani-steauaFC Botoşani s-a oprit în sferturile Cupei Ligii după ce a pierdut în faţa Stelei cu scorul de 0-2. Golurile au fost înscrise de Tudorie, min 45, şi Ovidiu Popescu în minutul 48. FC Botoşani nu a obţinut nici un punct în cele 8 partide.

final de meci

min.90 Roman şutează de la 20 de metri şi mingea ocoleşte la câţiva centimetri poarta lui Stăncioiu

min.83 Vaşvari primeşte cartonaşul galben după o simulare

min.77 Achim este eliminat după ce primeşte al doilea cartonaş galben în urma unui fault asupra lui Asaftei

min.75 ocazie pentru gazde. Fulop reia, cu capul. pe lângă poartă o centrare de pe partea stângă

min.72 schimbare la Steaua. Simion îl înlocuieşte pe Jakolis

min.72 dublă schimbare la FC Botoşani. Ies Muşat şi Golofca şi intră Popovici şi Istvan Fulop

min.66 Vaşvari trimite din centrul careului, cu capul, însă mingea se duce pe lângă poarta lui Stăncioiu

min.59 schimbare la FC Botoşani. Iese Plămadă şi intră Herghelegiu

min.53 schimbare la Steaua. Iese Mann şi intră Tamaş

min.48 GOL Steaua. Ovidiu Popescu dublează avantajul oaspeţilor

min.45 schimbare la Steaua. Iese Popescu şi intră Toşca

final de repriză

min.45 GOL Steaua. Alexandru Tudorie îl păcăleşte pe Albuţ după ce trimite mingea la colţul scurt din unghi

min.33 Golofca şutează din interiorul careului, însă mingea trece puţin peste poarat lui Stăncioiu

min.24 Tudorie scapă singur spe poarta botoşănenilor, însă Albulţ respinge în corner mingea trimisă de stelist

min.21 Astafei şutează de la marginea careului, însă Stăncioiu reţine fără probleme