FC Botoşani- Steaua 0-2 (0-0)

fc botosanisteaua 1FC Botoşani a pierdut, vineri seara, în faţa Stelei cu scorul 0-2. Ambele goluri au fost marcate după pauză în minutul 49 prin Hamroun şi Tănase în minutul 80.

like facebookDupă acest meci echipa gazdă rămâne cu trei puncte.

final de meci

min.84 schimbare la Fc Botoşani. Intră Popovici în locul lui Muşat

min.83 Vaşvari este eliminat după ce primeşte al doilea cartonaş galben

min.80 GOL Steaua. Tănase majorează diferenţa după ce reia în plasă o minge respinsă de Iliev după un şut a lui Stanciu

min.77 Stanciu ratează o ocazie mare după ce blochează un şut al lui Stanciu ce a scăpat în careul advers

min.74 schimbare la FC Botoşani. Iese Ichim şi intră Lorand Fulop

min.73 Plămadă reia periculos o centrare din lovitură liberă, însă Niţă respinge

min.62 schimbare la FC Botoşani. Iese Roman şi intră Golovca

min.61 Stanciu şutează periculos din interiorul careului. Mingea trece puţin pe lână bară

min.59 Tamaş primeşte cartonaşul galben

min.49 GOL Steaua. Hamroun deschide scorul după o pasă a lui Tănase

min.45 Steaua face cele trei schimbări. Adi Popa intră în locul lui Ovidiu Popescu, Hamroun intră în locul lui Aganovic şi Stanciu în locul lui Tudorie

final de repriză

min.28 Tănase ratează o nouă ocazie. Mingea trimisă cu capul este scoasă din faţa porţii de Miron

min.26 Vaşvari primeşte cartonaşul galben după un fault

min.19 Roman trimite o torpilă de la 25 de metri, însă Niţă deviază mingea în bară

min.16 Tudorie a trimis mingea în  bară după ce a reluat o centrare de pe parte stângă

min.11 Plămadă are prima ocazie, după ce reia peste poartă, din 6 metri, o centrare de pe partea stângă

Vezi aici echipele de start:

FC Botoşani: Plamen Iliev, Andrei Miron, Florin Plămadă, Victor Astafei, Gabriel Vaşvari, Istvan Fulop, Mihai Roman, Alexandru Ichim, Deivydas Matulevicius şi Radoslav Dimitrov.

Steaua: Florin Niţă, Gabriel Tamaş, Florin Tănase, Alexandru Tudorie, Alin Toşca, Adrian Aganovic, Vlad Ichim, Ovidiu Popescu, Dan Popescu, Gabriel Enache, Alexandru Bourceanu.